پیراهن و بلوز زنانه, شلوار و دامن

بهترین مدل های بلوز دامن مجلسی زنانه و دخترانه شیک

بهترین مدل بلوز و دامن مجلسی شیک را با توجه به فرم بدنتان انتخاب کنید.

بسیاری از خانم‌ها تمایل زیادی به پوشیدن بلوز و دامن دارند و اکثر آن‌ها این ترکیب را به پیراهن‌های بلند یا حتی کت و شلوارها ترجیح می‌دهند. البته بسیاری از دخترخانم‌ها نیز برای مراسم‌های رسمی سراغ مدل‌های بلوز و دامن مجلسی شیک می‌روند.

بنابراین این استایل به‌واسطه شیک و پوشیده بودن آن طرف‌داران زیادی از تمام سنین دارد. البته اینکه شما با این سبک لباس چگونه به نظر می‌رسید، کاملاً به انتخاب شما بستگی دارد.

یادتان باشد صرفاً جدیدترین ست بلوز دامن مجلسی، بهترین انتخاب برای شما نیست. در این راستا باید نکات زیادی را مدنظر قرار دهید که استایل زیبایی داشته باشید. اگر استایلتان برایتان اهمیت دارد، ادامه این متن را از دست ندهید.

چه لباسی با چه پارچه‌ای انتخاب کنیم؟

اگر می‌خواهید در مهمانی‌ها مانند الماس بدرخشید، باید مدل بلوز و دامن مجلسی شیک انتخاب کنید. اولین قدم در این راستا انتخاب لباس در این ست است. این روزها لباس‌های متنوعی در بازار وجود دارند که با عنوان شومیز به شما معرفی می‌شوند. اما انتخاب شومیزی در میان این تنوع بالا کار آسانی به نظر نمی‌رسد.

اینجاست که پای سلیقه به میان می‌آید؛ البته در انتخاب بلوز مناسب نباید نوع مراسم خود را نیز از یاد ببرید. شاید در مراسمی رسمی و خاص شرکت می‌کنید که به لباسی لاکچری نیاز دارید. در این صورت پیشنهاد می‌کنیم که سراغ شومیزهایی بروید که روی آن‌ها با مروارید یا سنگ کار شده باشد. این دسته از لباس‌ها جلوه‌ای بی‌نظیر به استایل شما می‌دهند.

بلوزهایی با یقه مرواریدی ست بلوز و دامن را شیک و مجلسی می‌کند.

اما اگر صرفا به دنبال بلوزهای شیکی هستید که در عین سادگی استایل شما را خاص و شیک نشان دهند، گزینه‌های بیشتری پیش روی شما قرار دارد. در چنین موقعیتی بهتر است به پارچه لباس‌ها بیشتر توجه کنید. بلوزهای مجلسی دوخته شده با پارچه‌های ساده و شیک مانند حریر، گیپور و دانتل بهترین انتخاب برای شما هستند.

البته علاوه بر نوع پارچه و کار روی لباس باید به فاکتورهای دیگری در انتخاب بلوز توجه کنید؛ فاکتورهایی چون یقه و آستین لباس. کدام لباس با چه یقه و آستینی برای شما مناسب‌تر است؟

انتخاب درست مدل بلوز و دامن مجلسی با توجه به فرم بدن

تصور کنید که هزینه زیادی برای خرید بلوز دامن مجلسی کرده‌اید و انتظار دارید که توجه همه را در مراسم پیش رو به خود جلب کنید، اما این اتفاق نمی‌افتد. مشکل از کجاست؟ شما که هزینه زیادی کردید و جدیدترین مدل بلوز و دامن مجلسی را خریدید!

شاید این لباس که در تن مانکن بسیار جذاب به نظر می‌رسید، در تن شما جلوه خود را ازدست‌داده باشد. این در حالی است که بلوزی که بر رگال دیدید و تن نزدید، جلوه بی‌نظیری به استایل شما می‌داد که حتی آن را امتحان هم نکردید. اگر شما به فرم بدن خود آگاه بودید، قطعاً چنین اشتباهی را مرتکب نمی‌شدید. ازاین‌رو قصد داریم مدل بلوز و دامن مناسب برای انواع فرم بدن را به شما معرفی کنیم.

لباس مناسب برای اندام گلابی

اندام‌های گلابی پایین‌تنه بزرگی دارند، درحالی‌که بالاتنه آن‌ها کوچک است. برای این اندام‌ها باید سراغ مدل‌های بلوز و دامن مجلسی بروید که توجه را از قسمت پایین‌تنه شما بردارد.

بهترین لباس برای این اندام‌ها لباس‌هایی با یقه قایقی، دراپه و حلزونی است. همچنین شومیزهای آستین پفی نیز انتخاب مناسبی برای این اندام محسوب می‌شوند. البته بهتر است که لباس‌هایی که انتخاب می‌کنید از جنس حریر باشند.

لباس‌هایی با یقه قایقی انتخاب مناسبی برای اندام‌های گلابی هستند.

حال این لباس‌ها را با چه دامنی باید پوشید که ست بلوز و دامن شیک به نظر برسد؟ بهترین گزینه دامن‌های فون، ترک و کلوش است. اگر قد این دامن‌ها تا زیر زانو یا حتی بلندتر باشد، اندام‌های گلابی را کشیده‌تر نشان می‌دهد.

البته ماجرا به همین‌جا ختم نمی‌شود، در انتخاب رنگ و طرح بلوز و دامن نیز باید وسواس به خرج داد. پیش از هر چیز بگوییم که این اندام‌ها باید دامن‌هایی با دوخت ساده به تن کنند. همچنین هرچه طرح پارچه دامن نیز ساده‌تر باشد، جذابیت استایل اندام‌های گلابی نیز بیشتر خواهد بود.

اما لباس و شومیز مناسب برای این اندام‌ها درست در نقطه مقابل قرار دارد؛ زیرا هر چه رنگ‌های متضاد و زنده در بلوز بیشتر باشد، استایل شما نیز جذاب‌تر خواهد بود. به این منظور کافی است که سراغ لباس‌هایی با پارچه‌های طرح‌دار و گل‌دار بروید.

انتخاب مدل بلوز و دامن مجلسی برای اندام‌های مثلث وارونه

در این اندام‌ها برخلاف اندام‌های گلابی پایین‌تنه کوچک و بالاتنه بزرگ است. ازاین‌رو باید خلاف اندام قبلی توجه را از بالاتنه دور کرد. به این منظور باید سراغ دامن‌هایی که از ناحیه باسن فون می‌شوند، بروید. دامن‌های کلوش، فون و پرچین بهترین انتخاب برای این اندام هستند.

همچنین بهتر است که دامن‌های طرح‌دار را در ست بلوز و دامن متناسب برای این اندام انتخاب کنید. اگر طرح پارچه دامن‌ها افقی‌تر باشد، اندام شما زیباتر به چشم می‌آید. مورد دیگری که در انتخاب دامن باید به آن دقت داشته باشید، قد آن است. هر دامنی با هر قدی به‌غیر از دامن‌های خیلی کوتاه برای این اندام مناسب است.

در انتخاب مدل بلوز و دامن مجلسی برای اندام‌های مثلث وارونه سراغ بلوزهای یقه چهارگوش و دامن‌های طرح‌دار بروید.

در مورد لباس مناسب برای اندام‌های مثلث وارونه نیز باید سراغ شومیزهایی با یقه V شکل یا چهارگوش بروید. همچنین بلوزهایی با آستین رگلان نیز برای این اندام بسیار مناسب هستند. البته یادتان باشد که قرار است توجه را از بالاتنه اندام خود بردارید؛ بنابراین بهتر است بلوزها از پارچه‌های ظریف و ساده دوخته شده باشند. در غیر این صورت باید نقش درون پارچه‌ها بسیار ریز باشد.

مدل بلوز و دامن برای اندام‌های بیضی

اندام‌های بیضی را با نام اندام‌های سیب شکل نیز می‌شناسند. شکم در این اندام‌ها همان قسمت ناهمگون است که باید توجه را از روی آن برداشت. اما چگونه؟

زمانی که به دنبال انتخاب مدل بلوز و دامن مجلسی شیک برای این اندام هستید، باید لباس‌هایی با پارچه لخت را انتخاب کنید. بهترین بلوز برای این اندام‌ها شومیزهایی با یقه V و U شکل است. حال اگر برگردان‌های ظریفی روی این یقه‌ها کار شده باشد، استایل شما زیباتر خواهد شد.

البته لباس‌هایی با یقه چهارگوش و برگردان نوک تیز نیز انتخاب فوق‌العاده‌ای برای این اندام خواهد بود. از یقه که بگذریم باید به فاکتورهای دیگری نیز در انتخاب لباس خود توجه داشته باشید. به‌عنوان‌مثال اگر بلوز انتخابی دکمه دارد، بهتر است که دکمه‌های آن ریز باشند. همچنین اگر لباس‌هایی با گشادی مختصر انتخاب کنید، بدون شک استایل شیک‌تری خواهید داشت.

بلوزهای یقه هفت گزینه ایده‌آلی برای اندام‌های بیضی است.

در آخر نیز به دنبال بلوزهایی باشید که با پارچه‌های لطیف و رنگ‌بندی مات و تیره دوخته شده باشند. درضمن بهتر است که پارچه شومیز طرح‌های ریز و عمودی داشته باشند. آستین‌های بلوز را نیز ساده و بلند انتخاب کنید.

اما این لباس را با چه دامنی باید ست کنیم؟ اگر بدنی به فرم سیب دارید، دستتان در انتخاب دامن باز است. شما پاهای زیبایی دارید که می‌توانید با دامن‌های کوتاه آن را به نمایش بگذارید یا با دامن‌های بلند بپوشانیدشان؛ انتخاب با خود شماست. اما یادتان باشد که دامن‌های خیلی کوتاه بالاتنه شما را چاق‌تر نشان می‌دهند، پس سراغ این دامن‌ها نروید.

بلوز و دامن مجلسی زنانه برای اندام‌های ساعت شنی

پرطرف‌دارترین فرم بدن در میان خانم‌ها اندام ساعت شنی است. اگرچه انحنای زیادی در قسمت سینه و باسن اندام شما را زیبا نشان می‌دهد، اما انتخاب بلوز و دامن مناسب را برایتان کمی سخت می‌کند. تعجب نکنید؛ بلوزهای عریض بالاتنه را چاق‌تر نشان می‌دهند، درحالی‌که لباس‌های خیلی تنگ نیز تعادل را در استایلتان به هم می‌ریزد.

بنابراین اگر به دنبال مدلی شیک هستید که توجه مخاطبان را زیاد جلب نکنید، اما درعین‌حال در مراسم خود بدرخشید، باید به فرم بدن خود توجه داشته باشید. بلوزهای بلندی که کمربند داشته باشد، بهترین گزینه برای فرم بدن شما است. این لباس‌ها انحنای کمر شما را به شکلی منحصربه‌فرد و خاص به نمایش می‌گذارد.

بلوزهای بلند با کمربند بهترین گزینه در انتخاب مدل بلوز و دامن مجلسی برای اندام‌های ساعت شنی است.

اگر به کمربند در ست بلوز دامن مجلسی علاقه ندارید، لباس‌هایی را که خط کمر دارند، انتخاب کنید. هر بلوزی با هر یقه‌ای انتخاب خوبی برای اندام شما خواهد بود، به‌غیراز بلوزهای یقه‌گرد. در مورد نوع دامن نیز حق انتخاب زیادی دارید؛ اما ما به شما دامن‌های راسته را پیشنهاد می‌کنیم. در نهایت اگر به دنبال بلوز و دامنی لاکچری هستید، ست خود را از پارچه‌های براق، نرم و لطیف انتخاب کنید که رنگ و طرح ملایمی داشته باشند.

انتخاب مدل بلوز و دامن برای اندام‌های راسته و مستطیلی

اگر بدنی به فرم مستطیلی دارید، به شما تبریک می‌گوییم؛ شما خوش‌شانس هستید که می‌توانید هر مدل بلوز دامنی را انتخاب کنید و بپوشید. تعجب نکنید، با کمی دقت متوجه می‌شوید که فرم اندام مدل‌های شو لباس‌های معروف مستطیلی است.

شاید باورتان نشود اما هر لباسی از چهارخانه، راه‌راه و گل‌دار گرفته تا دامن‌های چهارخانه با هر قدی برای این اندام مناسب است. حتی برای این اندام هیچ محدودیتی برای پوشیدن پیراهن‌های پرچین با تزئین زیاد نیز وجود ندارد.

در انتخاب بلوز و دامن مجلسی برای اندام‌های مستطیلی، لباس‌های خیلی تنگ و چسبان را جز آخرین انتخاب‌های خود بگذارید.

تنها نکته‌ای که قوانین مد به افراد با این اندام متذکر می‌شود، لباس‌های خیلی تنگ و چسبان است که اگر نپوشند، استایل بهتری دارند. اما یادتان باشد که قوانین مد قانون مطلق نیستند و هیچ محدودیت محضی برای پوشیدن لباس‌های تنگ برای این اندام وجود ندارد.

همچنین در صورتی که به دنبال بهترین مدل بلوز و دامن مجلسی شیک هستید، چند نکته را به یاد داشته باشید:

 • پیراهن‌هایی با یقه V و U شکل انتخاب بهتری هستند؛
 • بهتر است لباس‌هایی را که تزئینات آن‌ها به اطراف سینه محدود می‌شوند، انتخاب کنید؛
 • لباس‌هایی که برش افقی یا عمودی دارند، انحنای کمر را بهتر نشان می‌دهند؛
 • بلوزهایی با آستین‌های پفی و پرنسسی استایل شما را جذاب‌تر می‌کنند؛
 • لباس‌های دوخته شده با پارچه‌های طرح‌دار با طرح‌های نامتقارن و رنگ‌های مات و خنثی انتخاب جذاب‌تری به نظر می‌رسند؛
 • دامن‌های کلوش و چین‌دار چندلایه بهترین گزینه برای این فرم اندام است.

رنگ بلوز و دامن را دست‌کم نگیرید!

زمانی که مدل بلوز و دامن مجلسی خود را انتخاب کردید، تازه به مرحله انتخاب رنگ آن‌ها می‌رسید. درست است که رنگ آخرین مرحله خرید است، اما این بدان معنا نیست که رنگ هیچ نقشی در استایل شما ندارد.

قانونی کلی در انتخاب رنگ لباس‌ها وجود دارد؛ اندام‌های چاق باید سراغ رنگ‌های تیره بروند و اندام‌های لاغر رنگ‌های روشن را انتخاب کنند. تنها دلیل این امر این است که رنگ‌های روشن، زنده و براق عیوب اندام را بیشتر به نمایش می‌گذارند.

اما در نهایت انتخاب با خودتان است؛ شاید شما هیچ وسواسی در مورد استایل خود نداشته باشید. اما اگر به دنبال ست بلوز و دامن لاکچری هستید، باید استایل خود را در نظر بگیرید. در ادامه چند نکته در مورد انتخاب درست رنگ بلوز و دامن آوردیم که به شما در این مورد کمک می‌کند:

 • رنگ‌های خاکستری، مات و خنثی بهترین انتخاب برای اندام‌های درشت و بلند است؛
 • اندام‌های بلند و لاغر بهتر است سراغ رنگ‌های روشن و زنده بروند؛
 • ست‌های تک‌رنگ برای اندام‌های کوتاه و چاق گزینه بهتری محسوب می‌شوند؛
 • افراد قدکوتاه و چاق نباید از رنگ‌های زنده و براق در استایل خود استفاده کنند؛
 • لباس‌های همرنگ برای افراد قدکوتاه و لاغراندام ایده‌آل به نظر می‌رسد؛
 • افراد قدکوتاه و لاغر باید لباس‌هایی با رنگ‌های زنده و براق به تن کنند.

نکاتی در ست کردن بلوز و دامن مجلسی

اگر در ست کردن بلوز دامن مجلسی یکی از آنها یعنی بلوز یا دامن طرح‌دار است، دیگری را ساده انتخاب کنید. به‌عنوان‌مثال، بلوزهای طرح‌دار را با دامن‌های ساده ست کنید که طرح بلوز به زیبایی به نمایش گذاشته شود. به‌این‌ترتیب استایل جذاب و شیکی برای خود خواهید ساخت.

در ست بلوز و دامن مجلسی بهتر است که بلوزهای طرح‌دار را با دامن‌های ساده بپوشید.

حتماً این نکته را در نظر داشته باشید که اگر قرار است بلوز خود را روی دامن بیندازید، دامنتان بلند و گشاد نباشد. در این صورت ست بلوز و دامن شما جلوه زیبایی نخواهد داشت. بهترین ترکیب با بلوزهای بلند، دامن‌های کلوش کوتاه یا راسته بلند است.

حرف آخر

اگرچه قوانین مختلفی برای انتخاب بلوز و دامن مجلسی در این مقاله مطرح کردیم، اما واقعیت این است که هیچ قانون محضی برای اجرای این موارد وجود ندارد. این قوانین تنها کمک می‌کنند که از میان تنوع بالایی از بلوز و دامن‌های موجود در بازار بهترین را باتوجه‌به استایل خود انتخاب کنید. اما شاید بهترین برای شما سلیقه‌تان باشد، نه قوانین مد؛ بنابراین بلوز و دامنی را انتخاب کنید که با آن احساس راحتی بیشتری دارید.

در نهایت یادتان باشد که با انتخاب کیف و کفش مناسب استایل خود را تکمیل کنید. تأثیر کیف و کفش را در استایلتان دست‌کم نگیرید. کیف و کفش‌های چرم استایل شما را بسیار شیک و لاکچری جلوه می‌دهند. اگر به دنبال کیف و کفشی خاص و زیبا هستید، حتماً سری به فروشگاه چرم کروکو بزنید.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها