استایل مردانه

راهنمای انواع دستکش چرمی مردانه شیک

دستکش قرن هاست که وجود دارد و به طور معمول از آن به عنوان پوشش تکمیل کننده استفاده می شود. اگر با کاربرد انواع دستکش چرمی مردانه آشنا نیستید تا انتهای مقاله را دنبال کنید. پس با ما همراه باشید.

انواع دستکش چرمی مردانه رایج

متداول ترین دستکش چرم دارای غلافهای جداگانه برای هر انگشت است. در نوع دیگر آن همه انگشتان در یک غلاف و انگشت شست در غلاف دیگر قرار دارد. از این سبک عمدتا برای محافظت از هوای سرد استفاده می شود و همه انگشتان را محصور کرده و فقط انگشت شست خود را در غلاف جداگانه ذخیره می کند. نوع دیگر آن دستکش بدون انگشت است. و در آخر دستکش هایی وجود دارد که دارای یک دهانه بزرگ برای همه انگشتان از جمله انگشت شست است. در این راهنمای خاص  ما می خواهیم به دستکش سنتی بپردازیم که دارای پنج غلاف جداگانه است؛ یکی برای هر انگشت و البته انگشت شست.

موارد استفاده از دستکش چرمی مردانه

دستکش در درجه اول برای محافظت از دست و انگشتان آن استفاده می شود. خواه از قرار گرفتن در معرض هوای سرد ، آوار ، آسیب ناشی از سایش ، اصطکاک ، بیماری و مواد شیمیایی از آن استفاده شود یا ورزش های اتومبیلرانی، موتورسواری و بیس بال که مسافتی حدود ۱۰۰ مایل در ساعت را طی می کند.

انواع دستکش های ورزشی ، دستکش های کار و دستکش های مد روز نیز وجود دارد. آتش نشانان برای جلوگیری از سوختگی از دستکش محافظ و مأموران پلیس از دستکش مخصوص کولار برای جلوگیری از سوراخ شدن سوزن و یا محافظت در برابر جنگ دستی با مهاجمان استفاده می کنند. همانطور که پلیس برای محافظت به آنها احتیاج دارد ، ورزشکارانی مانند بوکسورهای حرفه ای و آماتور ، کشتی گیران ، بازیکنان بیس بال و ورزش هایی که طیف وسیعی از ورزش های دیگر را انجام می دهند نیز چنین هستند. حتی فضانوردانی که به فضا سفر می کنند از دستکش های سفارشی برای محافظت از دست خود در برابر عناصر و محافظت از آنها در برابر عناصر فضا استفاده می کنند.

تاریخچه دستکش

تاریخ به ما تذکر می دهد که قدمت دستکش به طلوع بشر باز می گردد. دستکش از دوران باستان وجود داشته است. در تاریخ هرودوت از سال ۴۴۰ قبل از میلاد ، این داستان به ما می گوید که چگونه لئوتیدس توسط یک دستکش پر از نقره که به عنوان رشوه دریافت کرده بود ، مجرم شناخته شد.

یکی از مهمترین کاربردهای تاریخی دستکش استفاده از زره پوشهای زنجیره ای است که توسط سربازان و شوالیه ها در قرون وسطی استفاده می شده است. دستکش ها قطعه قابل توجهی در هر زرادخانه جنگی بودند و برای کمک به مانورهای دفاعی در برابر ابزارهای تیز و صریح مانند شمشیر استفاده می شدند.

برای دستکش های سلطنتی شروع به گلدوزی دستکش با جواهرات و تاج های خود کردند. گفته می شود که پادشاه هنری دوم با پوشیدن لباس تاجگذاری ، تاج و دستکش بر روی دستانش در سال ۱۱۸۹ به خاک سپرده شد. پادشاه جان و پادشاه ادوارد اول نیز به همین شکل به خاک سپرده شدند. با جلب حمایت پادشاهان و سایر اشراف ، پاپ ، اسقف ها و کاردینال ها هنگام برگزاری مراسم تشییع ، از دستکش هایی به نام دستکش پاپتیفیکال استفاده کردند.

در اواسط قرن سیزدهم ، دستکش برای زنان تبدیل به یک مد شد و بنابراین بسیار زینتی گردید. آنها از ابریشم یا پارچه های نازک ساخته می شدند و طول بازو داشتند. گاهی اوقات آرنج را می گرفتند و به آرامی می پوشاندند. اعتقاد بر این بود که با پوشیدن این نوع دستکش ها حیا را رعایت می کردند. در قرون وسطی «پرتاب کردن دستکش» به این معنی بود که یک شوالیه آماده جنگ و دفاع از ناموس خود بود. جالب است که این رسم امروزه نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

پس از آن، در قرن شانزدهم ، دستکش ها به اوج محبوبیت رسیدند ، زمانی که ملکه الیزابت اول جلوی میهمانان شروع به پوشیدن دستکش های تزئین شده و گلدوزی و سپس برداشتن آنها برای نشان دادن دستان زنانه اش کرد.

سپس ، در اوایل قرن هفدهم ، یک دستکش به نام لیمریک جای خود را به عنوان مد سال و ضروری باز کرد. لیمریکس ساخته شده از پوست گوساله های متولد نشده بود که از ویژگی های آن  می توان به پوشیدن راحت – و کاملاً لذت بخش – اشاره کرد. این نوع دستکش محصولی جدید در لیمریک ایرلند بود.

در دهه ۱۷۰۰ ، با شروع مد آستین کوتاه ، زنان دوباره از دستکش های بلند استفاده کردند. در اواخر دهه ۱۸۰۰ ، مردان و زنان در طول روز با افتخار از دستکش های ابریشمی و مخملی دکمه دار با لباس شب و دستکش جیر استفاده می کردند. این روند به پیشرفت خود ادامه داد و حتی امروزه نیز مردان و زنان در سراسر جهان از دستکشهای رسمی سفید یا کرم رنگ مخصوص کراوات سیاه و کراوات سفید استفاده می کنند.

مدت زیادی از آن نگذشته بود که مردان شروع به استفاده از دستکش برای اهداف جدید کردند. با ساخت اتومبیل ، آنها دستکش های رانندگی را درست کردند تا از دست های رانندگان در هنگام رانندگی محافظت کنند هنگامی که لاتکس در استرالیا توسعه یافت ، کارگران در مشاغل مختلف مانند ساخت و ساز شروع به پوشیدن دستکش برای محافظت از دست خود هنگام کار کردند.

دستکش ، خواه مورد توجه واقع شود یا نه ، به وسیله ای جانبی تبدیل شده است که اکثر مردان از آن استفاده می کنند. در آب و هوای سرد ، آنها را بیرون می پوشیم تا در برابر سرما و یخ زدگی در امان باشیم. در زمین گلف برای کاهش اصطکاک و حفظ قدرت و در بوکس برای پیروزی بر حریف و تسلط فیزیکی استفاده می شود.

انواع دستکش چرمی مردانه

دستکش های زیادی برای مردان وجود دارد که در اینجا به اختصار به معرفی آنها می پردازیم.

دستکش چرمی مردانه زمستانی

این دستکش ها به طور خاص برای مقاومت در برابر سرما و گاهی اوقات رطوبت طراحی شده اند. از سبک های ورزشی برای ورزشکاران و جوانان گرفته تا دستکش های چرمی زیبا با خط کشمیر که به خوبی با کت و شلوار اداری جفت می شوند. یکی از دستکش های مدرنی که ساخته شده «دستکش صفحه لمسی» است که از مواد رسانا ساخته می شود و به فرد اجازه می دهد بدون استفاده از دستکش از صفحه نمایش لمسی تلفن های هوشمند یا تبلت استفاده کند. دستکشهای مخصوص فعالیتهای زمستانی از نظر کیفیت و مقاومت متفاوت هستند. بعضی از آنها گرمای کافی را در یک روز خنک اما نه سرد فراهم می کنند که برای استفاده در فضای باز در قطب شمال درجه بندی می شوند.

دستکش چرمی مردانه شب

دستکش شب واقعی که اغلب از مخمل ، ساتن ، ابریشم ، پنبه ، پارچه کتانی و مواد مختلف دیگر ساخته می شود ، از چرم پوست گوساله ساخته شده است. در گذشته رنگ آمیزی چرم سفید خالص مشکل به نظر می آمد و بنابراین رنگ کرم قابل قبول بود. امروزه دیگر تولید چرم دستکش سفید غیرممکن نیست و از این رو سفید خالص و مطابق با پیراهن سفید همیشه طرفرادان خودش را دارد. آنها در مراسم رسمی با همه چنوع لباس پوشیده می شوند فراماسونرها هنگام برگزاری جلسات رسمی از دستکش های مشخصی استفاده می کنند که نشان دهنده وضعیت آنها در درون سازمان است.

برخی از مردان ترجیح می دهند آنها را در تئاتر ، مهمانی های شام یا مراسم های جشن بپوشند. در برخی موارد ، اما نه همه ، انتظار می رود که در مراسم تشییع جنازه ، به ویژه برای افرادی که به طور فعال در تدفین شرکت می کنند ، از دستکش رسمی استفاده شود.

دستکش چرمی مردانه  همراه لباس روز

این دستکش ها اغلب از چرم های مرغوب ساخته می شوند. از دستکش های نازک و راحتی برای پوشیدن لباس های تجاری در طول روز توسط مردان استفاده می شود. گرچه این موارد اغلب در ماههای تابستان دیده نمی شوند ، اما در پاییز که برای دستکش های زمستانی به اندازه کافی سرد نیست ، بسیار محبوب هستند. سایر مردانی که نگران میکروب و ویروس هستند وقتی از طریق وسایل حمل و نقل عمومی سفر می کنند و از ریل های مترو یا دستگیره های لمسی و دستگیره های مکرر دیگران استفاده می کنند، آنها را می پوشند.

دستکش چرمی مردانه محافظ

دستکش های محافظ، مخصوص کسانی است که با آن کار می کنند؛ از دستکش های آتش نشانی گرفته تا دستکش های پلیس و نظامی.  سبک های دیگر این دستکش ها شامل دستکش جوشکار و کارگران ساختمانی و همچنین کادر پزشکی در بیمارستان ها و فضانوردان است. به طور کلی ، اگر در هر نوع محیط خطرناکی کار می کنید ، وجود یک دستکش موجب حفاظت از دستان شما می شود.

دستکش چرمی مردانه رانندگی

این نوع دستکش در ابتدا برای فرمان های چوبی در اتومبیل های اصلی فرمول یک ساخته شد و در طول سالها به عنوان یکی از پوشش های اصلی رانندگان حرفه ای جایگاه خود را حفظ کرده است.

دستکش چرمی مردانه بدون انگشت

همینطور که از نامش پیداست دستکش بدون انگشت هیچ انگشتی نداشته و یا انگشتان در اولین مفصل بریده می شوند. به طور کلی ، این دستکش ها برای محافظت مورد استفاده قرار می گیرند. این دستکش در میان تیراندازان در تیراندازان نظامی و پلیس بسیار محبوب هستند؛ زیرا به آنها امکان شلیک راحت تر را می دهد. آنها همچنین در میان اتومبیلرانان، موتورسواران، وزنه برداران ، دوچرخه سواران ، ماهیگیران و اسکیت سواران بسیار محبوب هستند.

جمع بندی

اگر به دنبال یک دستکش چرم مردانه دارای موغوبیت و اصالت جنس هستید از سایت معتبر چرم کروکو  بازدید کنید. یکی از اهداف چرم کروکو ارائه محصولات خلاقانه و با کیفیت، متناسب با تمامی سلیقه‌هاست. چرم کروکو یکی از برندهایی است که دستکش چرم زنانه و مردانه را به‌صورت ست و یا تکی به مشتریان عرضه می‌کند. پس با خیال راحت، تنوع و کیفیت را یکجا به ارمغان ببرید.