استایل زنانه

روش هایی برای تشخیص چرم اصل از چرم مصنوعی

اگر به دنبال خرید یک محصول چرم باشید اولین مسئله‌ای که با آن مواجه خواهید بود نحوه‌ی تشخیص اصل بودن چرم خریداری شده است و اگر اطلاعاتی در این باره نداشته باشید با ورود به هر مغازه و شنیدن تعریف و تمجیدهای فروشنده از اجناس داخل مغازه‌اش اطمینان پیدا می‌کنید که چرم‌های او اصل است و برای خرید ترغیب می‌شوید اما توصیه می‌شود برای اطمینان از خرید چرم اصل روش‌های تشخیص چرم اصل از چرم مصنوعی و تقلبی را بدانید و با خیالی آسوده محصول مورد نظر خود را خریداری کنید.

در این مقاله سعی داریم روش‌ های تشخیص چرم اصل از چرم تقلبی و مصنوعی را معرفی کنیم، با ما همراه باشید.

 

چرم اصل دارای برچسب است

محصولاتی که از چرم طبیعی یا چرم اصل ساخته شده‌اند دارای نشان یا مهر هستند، اما متاسفانه این روز‌ها بسیاری از محصولات تقلبی با برچسب‌ها و نشان‌های تقلبی قصد دارند خود را به جای جنس اصل معرفی کنند پس بعد از چک کردن نشان جنس به سراغ موارد بعدی بروید تا از اصل بودن محصول مطمئن شوید.

زرشکی
مشکی

پالتو زنانه کلاسیک اسپوزا

۶,۸۹۰,۰۰۰ تومان ۴,۸۲۳,۰۰۰ تومان
سرمه ای
مشکی

پالتو زنانه کلاسیک جنیفر

۶,۵۹۰,۰۰۰ تومان ۴,۶۱۳,۰۰۰ تومان
زرد
صورتی
مشکی

کت زنانه ژولیت

۴,۷۹۰,۰۰۰ تومان ۳,۳۵۳,۰۰۰ تومان

چرم طبیعی بوی مخصوص خود را دارد

چرم‌های طبیعی دارای بوی بدن حیوانات هستند اما چرم مصنوعی و تقلبی بوی پلاستیک می‌دهد.

آستر و پشت چرم طبیعی دارای پرز است

اگر پارچه‌ی چرمی می‌خرید پشت پارچه را نگاه کنید، پشت چرم‌های طبیعی دارای پرز است ولی‌ پشت چرم‌های مصنوعی دارای نخ های رشته ای و توری می‌باشد.

برای خرید کت و کفش هم به لبه‌های چرم دقت کنید تا بافت پرز مانند را ببینید.

چرم طبیعی در برابر حرارت نمی سوزد

چرم طبیعی با قرار گرفتن در برابر حرارت نمی‌سوزد و فقط جمع می‌شود، دود آن سفید رنگ است و بوی آن نیز مشابه موی سوخته است همچنین پس از سوختن خاکستر آن نرم و پودری است.

اما چرم مصنوعی با نزدیک شدن به حرارت به راحتی می‌سوزد و بوی پلاستیک سوخته می‌دهد، دود آن سیاه رنگ است و خاکستر آن پس از سوختن خشک و سفت می‌شود.

چرم طبیعی آب را جذب می کند

اگر چند قطره آب روی چرم طبیعی بریزید در مدت کوتاهی قطره‌ها جذب می‌شوند و گاهی هم لکه‌ای روی چرم ایجاد می‌شود اما اگر چرم مصنوعی باشد آب جذب نشده و روی چرم می‌ماند.

چرم طبیعی نرم است و طرح های غیر تکراری دارد

چرم طبیعی طرح‌های غیر تکراری دارد و نرم و منعطف است و زمانی که آن را لمس کنید مانند یک پوست واقعی احساس گرما را به شما منتقل می کند، اما چرم مصنوعی طرح منظم و تکراری دارد و خشک، سرد و سخت است.

اگر انگشت خود را روی چرم طبیعی فشار دهید به علت انعطافی که چرم طبیعی دارد بعد از برداشتن انگشت به حالت اولیه بر‌می‌گردد اما در عوض چرم مصنوعی خشک است و جای انگشت روی آن می‌ماند.

چرم طبیعی نور را یکدست منعکس نمی کند

اگر چرم طبیعی را جلوی نور بگیرید می‌بیند که نور به صورت یکدست منعکس نشده و بعضی نقاط براق و بعضی دیگر مات به نظر می‌رسند.

همچنین اگر چرم طبیعی را خم کنید کمی تغییر رنگ را احساس خواهید کرد.

چرم طبیعی ضخامت یکسانی ندارد

قسمت‌های مختلف پوست حیوانات دارای ضخامت‌های متفاوتی است پس اگر به چرم طبیعی دست بزنید می‌بینید که بعضی قسمت‌های آن نازک و بعضی دیگر دارای ضخامت بیشتر است در مقابل چرم مصنوعی کاملا یکدست بوده و در تمامی قسمت‌ها دارای ضخامت یکسان است.

کلام آخر

حال با در نظر گرفتن نکات ذکر شده و همچنین قیمت چرم و میزان اعتبار فروشگاهی که به آن مراجعه کرده‌اید می‌توانید با اطمینان از اصل بودن یک محصول آن را خریداری کنید.

چرم کروکو نیز یکی از برندهای معتبر در زمینه‌ی فروش محصولات چرم طبیعی می‌باشد که هدف آن ارائه‌ی محصولات چرمی اصل، با کیفیت و خلاقانه است در صورتی که قصد خرید محصولات چرمی را دارید پیشنهاد می‌کنیم از فروشگاه ما دیدن کنید.