استایل زنانه, استایل مردانه

استایل کژوال چیست؟ (همه چیز درباره استایل کژوال) + تصویر

همانطور که می‌دانید استایل‌های گوناگون و متنوعی در عرصه مد و پوشاک وجود دارند که شاید فرد در بسیاری از آنها احساس راحتی نداشته باشد. بسیاری از افراد صرفا به دلیل دنبال کردن مقوله مد، خود را مجبور به پوشیدن لباس ‌ها و امتحان کردن استایل‌ های مختلفی می‌کنند که بعضا‌‌ََ هم از حس رضایت برخوردار نیستند!
مطمئنا هر شخصی در انجام کارهای روزمره خود به دنبال راحتی لباس های خود است تا کمترین مزاحمت و بیشترین بازدهی بدنی را برای او داشته باشد. یکی از پرطرفدارترین استایل‌هایی که می‌توان گفت تا کنون حداقل هر شخصی یکبار آن را امتحان کرده، استایل کژوال است. در استایل کژوال شما می‌توانید هر لباسی که در آن احساس راحتی و رضایت بیشتری دارید را انتخاب کرده و به عنوان یک استایل غیر رسمی و روزانه از آن استفاده کنید. در ادامه به نکات جامع‌تری درباره این استایل منحصربه‌فرد و در عین حال ساده اشاره خواهیم کرد؛ با چرم کروکو همراه باشید…

در استایل کژوال هیچ محدودیتی وجود ندارد! 

در این استایل هر لباس با هر طرح و رنگی را می‌توان مورد استفاده قرار داد، بدون آنکه نگران بر هم خوردن ساختار تیپ و استایل بود. در بیانی ساده‌تر می‌توان گفت همه چیز وابسته به سلیقه و تفکر شخصی شما است. هر فردی به راحتی می‌تواند با البسه‌ای که در کمد خود دارد، ست‌هایی شیک و در عین حال ساده را ایجاد کند تا در کنار راحتی، زیبایی را هم برای خود به ارمغان آورد. 

شما در این استایل از انتخاب‌های آزادانه‌ای برخوردار خواهید بود و مشکلی در پوشش شما وجود نخواهد داشت، پس با خیالی آسوده و با استفاده از خلاقیت خود استایلی منحصر به فرد و متفاوت را به وجود بیاورید تا در هر زمانی خیالی آسوده و ظاهری شیک و جذاب داشته باشید. در واقع اگر بخواهیم نکته‌ای مهم را به شما گوشزد کنیم، باید گفت در این استایل به دنبال لباس ‌های پیچیده و  طرح‌های خاص نباشید! چرا که هرچه پوشش شما ساده و راحت‌تر باشد، بیشتر به سبک کژوال نزدیک شده اید. در ادامه مطالبی گفته می‌شود تا چگونه در انتخاب‌های کژوال خود نهایت دقت را داشته باشید.

استایلی برای همه فصول!!!!

استایل کژوال، یکی از بهترین انتخاب‌ها برای استایل دخترانه و مردانه است. این استایل برای تمامی فصول مورد استفاده قرار می‌گیرد زیرا مخصوص و مرتبط با فصل خاصی از سال نیست. یکی از دلایلی که سبب شده این استایل بسیار مورد پسند عموم مردم باشد، آسوده بودن شخص در هر فصلی است، شما می‌توانید هر انتخابی که دوست دارید را داشته باشید. همه ما در منزل خود از سبک لباس‌های کژوال استفاده می‌کنیم. 

ممکن است شما هر روز در جامعه تنوع بالایی از این استایل را مشاهده کنید. لازم است بدانید سبک‌های مختلفی برای استایل کژوال وجود دارند که در مدل‌های هنری، بیزینسی، اسمارت یا سبز، مینیمال و کلاسیک در دنیای مد و طراحی تقسیم بندی می‌شوند. بنابراین، به دلیل مورد استقبال قرار گرفتن این نوع استایل در جامعه، آشنایی با انواع سبک کژوال به تمام افراد توصیه می‌شود تا از این طریق بتوانند بهترین انتخاب را برای داشتن یک استایل خاص داشته باشند.

استفاده از اکسسوری در استایل کژوال

همانطور که اشاره شد شما باید در این نوع استایل بیشترین احساس راحتی را داشته باشید؛ بنابراین، لازم نیست که اکسسوری‌های زیادی را در این استایل مورد استفاده قرار دهید. شما باید از ساده‌ترین عناصر موجود بهره بگیرید تا بالاترین بازدهی را برای انجام کارهای روزمره داشته باشند.  به عنوان مثال: ساعت‌های مچی می‌توانند گزینه بسیار مناسبی برای انتخاب یک اکسسوری کارآمد و راحت برای هر شخصی باشند. در استایل کژوال کوچکترین تغییر در رنگ و طرح اکسسوری‌های شما، ماهیت آن را به کلی دگرگون می‌سازد؛ به طوری که استفاده از یک نماد هنری ساده در دستبند و یا گردنبند، استایل کژوال ساده را به کژوال هنری تبدیل می‌کند. بسیاری از هنرمندان جهان نیز از همین ترفند بهره می‌گیرند تا جلوه بیشتری در بین مردم داشته باشند و استایلشان را با زمینه شغلی خود منطبق کنند. پس وجود یک اکسسوری مناسب در استایل کژوال ضروری است و چه بسا می‌تواند بیانگر طرز فکر و گرایشات فکری شما نیز باشد.

کلام آخر

این نکته را در نظر داشته باشید که در سبک کژوال استانداردها باید رعایت شوند، زیرا در این صورت برای شما راحتی و آسودگی را به ارمغان می‌آورند. لباس‌هایتان نه خیلی آزاد باشد و نه بسیار تنگ، زیرا راحتی را از شما سلب خواهد کرد. این راحتی در انتخاب و پوشش حتی در رنگ‌های لباس شما نیز در نظر گرفته می‌شود. بنابراین چنانچه قصد دارید از سبک کژوال پیروی کنید، به خاطر داشته باشید از رنگ‌هایی ساده و خنثی برای ست کردن لباس‌های خود استفاده کنید.

پوشیدن کفش‌های کتانی و اسپرت در استایل کژوال به باقی کفش‌ها ارجحیت دارد؛ همچنین باید توجه داشته باشید در این سبک از کفش‌های چرمی رسمی استفاده نمی‌کنند. از طرفی شلوارهای راسته اداری نیز در سبک کژوال مردانه از جایگاهی برخوردار نیستند. اگر دوست دارید در محیط‌های رسمی ظاهر شوید، ولی همچنان استایل شما کژوال باشد، از کت تک به همراه شلوار کتان استفاده کنید زیرا این تیپ پوشش، توسط اکثر کارشناسان مد به علاقه‌مندان استایل کژوال توصیه می‌شود. در آخر لازم است بدانید این سبک  از نظر جنسیتی محدودیتی ندارد و هر قشر و جنسیتی می‌تواند از آن پیروی کند؛ پس نیاز نیست نگران موضوع جنسیت در انتخاب استایل خود باشید.

تصاویر بیشتر: