زمان مطالعه این مقاله ارزشمند : 6 دقیقه
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on twitter

پیشنهاد ویژه کروکو ( فرصت محدود )

سبک و استایل‎‌های مختلف و متنوعی را در دنیای مد داریم که هر کدام از این استایل‌‎ها، سبک پوشش مختلفی را برای خود به همراه دارند. استایل تام بوی نیز یکی از این نمونه‌‎ها است. راحتی، شیک و خودمانی معمولا ویژگی‎‌هایی است که بعد از فکر کردن به این استایل به ذهن هر انسانی می‎رسد. این سبک در طول سال‎ها تغییرات زیادی را تجربه کرده و مناسب دخترانی است که می‎خواهند راحتی لباس‎های مردانه را در پوشش زنانه امتحان کنند. در این مقاله نگاهی به استایل تام بوی و نوع استایل آن خواهیم داشت؛ با چرم کروکو همراه باشید.

استایل تام‎بوی چیست؟

اگر از پوشش‎‌های سخت و پر از تجملات استایل دخترانه خسته شده‌‎اید؛ بهترین راه تغییر استایل است. اگر می‎خواهید به دنبال تغییری در کمد لباس‎های دخترانه خود باشید و البته کژوال بودن پوشش شما باقی بماند از این نمونه پوشش حتما استفاده کنید. راحتی و بدون زحمت بودن این پوشش از مشخصه‎‌های اصلی این استایل است که الهام گرفته از پوشش مردانه در استایل زنانه می‎باشد. در طول ادوار گذشته، اصطلاح “tomboy ” به آن دسته از دختران اطلاق می‎شد که تفریحات و فعالیت‎‌های پسرانه را انجام داده و سبک و استایل پوشش آنها به استایل پسرانه نزدیک بود و سعی داشتند از این طریق اعتراضات خود را نشان دهند.
خانم‌‎ها همیشه زنانگی و اکسسور‌ی‎‌های جذاب را دوست داشتند، پوشیدن لباس‎هایی با رنگ شاد همیشه برای بانوان جذابیت دارد. اما این سبک را با توجه به پوشش خاصش، نوعی قانون‏‌شکن و خارج از عرف ایران می‎‌توان اعلام کرد!

این سبک پوشش، تمرکزی زیاد بر روی پوشیدن تی‎شرت، شلوار جین و کلاه دارد و به طور کل لباس‎‌های اور سایز با تلفیق رنگ‎های تیره و سرد دارد. افرادی چون کارا دلووین و کریستن استوارت از این پوشش حمایت کرده و این روند مد را همیشه محبوب نگه داشته‎‌اند. سادگی و راحتی از اصول اصلی این استایل خواهد بود که همواره حائز اهمیت است.
از موارد مهم در استایل تام‎بوی زنانه، لباس‎ها و اکسسوری‎‌های مردانه هستند که حرف اول را در این پوشش دارند. البته ترکیبی از سبک زنانه و مردانه یا استفاده از عناصر مردانه طراحی جذابی را به همراه دارد. اگر در این استایل می‎خواهید در کنار راحتی، عناصر زنانه را نیز داشته باشید از لباس‎های طرح گل و گیاه انتخاب کنید. نکته مهم: “در این سبک جایی برای لباس‎‌های تنگ و چسبان وجود ندارد و باید لباس‎های مورد نظر از سایز اصلی شما بزرگ‏‎تر باشد”.

تاریخچه استایل تام‎بوی

اصطلاح کلمه تام‎بوی در اوایل قرن 15 به دسته‌‎ای از پسرانی که رفتار هنجارشکن از خود نشان می‎دانند، اطلاق می‌شد. اما در اواخر قرن 15، این کلمه به دخترانی اطلاق می‎‌شد که روحیه پسرانه داشتند. این تعریف امروزه بسیار کلیشه‎‌ای است؛ این روزها بسیاری از بانوان‎ به پوشیدن شلوار، جین، تی‌شرت، پیراهن، ژاکت و غیره بسیار علاقه‌‎مند هستند.

در آخرین روزهای قرن 19 و سال‌‏های ابتدایی قرن بیستم، این سبک استایل در سراسر جهان شناخته شده بود. این سبک برای قشر خاصی از زنان سفیدپوست طبقه متوسط و مرفه بسیار رواج داشت. با شروع جنگ‎‌های جهانی و بعد از آن همچنان رونق خاص خودش را داشت. بعد از جنگ‌های جهانی و صنعتی شدن، پوشیدن لباس‌های مردانه نمادی از آزادی و فمنیسم را به طرفداران این موج القا می‎کرد. تام‌بوی میان دختران آمریکایی بسیار محبوب شد و تلاش کردند با ورزش اندامی داشته باشند که با شلوارهای مردانه زیباتر بنظر برسند. این استایل این روزها دیگر اعتراضی نیست، بلکه فقط یک علاقه و گرایش به نوعی پوشش خاص است. اولین طرفداران این سبک، معتقد بودند که تا‌م‌بوی ارتباط آنان با مردان را راحت‌تر و بدون دردسر خواهد کرد؛ زیرا دیگر جایی برای دلبری زنانه باقی نمی‎گذار!

چگونه استایل تامبوی داشته باشیم؟

پوشیدن لایه ‎لایه لباس: یکی از نکات کلیدی استایل تام‎بوی، پوشش لباس لایه‎‌لایه است. در فصول سرد پوشیدن چندین دست لباس بر روی هم زیبایی خودش را دارد. برای روزهای گرم تابستان، انتخاب پارچه‎‌های سبک، حس خنکی را به شما القا خواهد کرد.

شلوار جین: برای پوشش این استایل باید دامن و پیراهن را برای همیشه فراموش کنید. شلوار جین، چرم و پارچه‎‌ای از انواع مورد استفاده برای این پوشش است. این روزها شلوار جین زاپ‎دار، جایگاه خاصی را در دنیای مد و فشن دارد و هر انسانی با هر استایلی یک نمونه از این شلوارها را در کمد خود دارد. برای این استایل نیز با این شلوار خیلی راحت ست خواهد شد و با رنگ‌های روشن و متوسط ست خوبی را به می‎سازد.

تیشرت: برای داشتن این استایل، چند تیشرت گشاد و راحت را در کمد خود داشته باشید. ترکیب رنگ‎‌های سبز تیره، سرمه‌ای، مشکی، قهوه‌ای، خاکستری و خردلی نمونه‌‎های مناسب خواهند بود. البته برای تنوع،  خرید تیشرت گرافیکی نیز گزینه هوشمندانه‌ای است. 

کفش و بوت: با انتخاب استایل تام‎بوی، باید از کفش‎‌های راحت و بوت‎‌های مناسب استفاده کنید. کفش‎‌های ورزشی و کتانی بسیار گزینه مناسبی برای این پوشش هستند که به همراه هر لباسی ست خواهند شد. بوت‎‌های نظامی نیز همراه خوبی برای فصل سرد سال شما می‎‌باشند. پوتین نظامی از الزامات استایل تامبوی زنانه است که به همراه شلوار جین پاره مام استایل و کت بلیزر بسیار چشمگیر خواهد شد.

شلور چرم: شلوار چرم نیز یکی از نمونه‌‎های مناسب بوده که با کت چرم و بوت یا کتانی ست خوبی را به همراه دارد. تنها نکته مهم: کت بلیزر اورسایز را به همراه شلوار و کتانی اسنیکرز را امتحان کنید. ترکیب ادغام استایل کژوال و تامبوی بسیار خاص و چشم‌‎نواز خواهد بود.

لباس چهارخانه: انتخا پیراهن‌های مردانه در استایل تامبوی، بسیار معمول است. پوشیدن لباس دکمه‎دار اور سایز با طرح چهارخانه و شطرنجی جذابیت شما را ارتقا می‎دهد.

هودی اورسایز: هودی‎‌های پسرانه سایز بزرگ برای خداحافظی با پالتوهای پاییزه بسیار مورد خوبی هستند. بعضی از این تولیدات توسط برندهایی است که به صورت تخصصی  لباس‌هایی برای استایل تامبوی طراحی می‎‌کنند. 

کت ‎و‎ شلوار: در زمان‎‌هایی که رسمی بودن انتخاب شما بوده، پیشنهاد ما به شما کت‎‌های بلند و شلوار با برش مردانه است. برای مردانه‌‎تر شدن این پوشش از جلیقه و کراوات نیز کمک بگیرید. کت‏‌ های چهارخانه و ژاکت‎‌های اورسایز نیز برای شما مناسب هستند؛ همچنین برای روزهای گرم سال، پوشیدن تاپ ظریف برای فصل تابستان جذابیت خاص خود را به همراه دارد.

اکسسوری استایل تامبوی : کلاه یکی از اکسسوری‎‌های مناسب برای پوشش زنانه و مردانه است. استفاده از کلاه در کنار زیبایی برای محافظت موهایتان بسیار گزینه مناسبی خواهد بود. همچنین برای استفاده از زیورآلات پر از نگین و تجملی را کنار بگذارید. گردنبند چرمی و گوشواره‎‌های میخی و حلق‌ه‎ای معمولی نمونه‌‎های مناسبی برای این پوشش است.

آرایش مو و آرایش روزانه: داشتن مدل موی پسرانه مانند، سایر قسمت‌های استایل تامبوی برای داشتن استایل تامبوی ضروری است. البته توجه کنید، آرایش موی پسرانه از اصول اصلی این پوشش خواهد بود. مدل‎‌های ساده‌‎تر را در برنامه خود بگنجانید. در کنار ویژگی‌های موی کوتاه، نگهداری آسان، و خنکی در فصول گرم محبوبیت این سبک را بین خانم‌ها دو چندان کرده است. برای داشتن آرایش روزانه نیز سعی کنید، آرایش کم و ساده داشته باشید. آرایش زیاد تضاد زیادی را با این استایل به همراه دارد و با موی کوتاه رابطه خوبی نخواهد داشت.

5 نکته طلایی برای داشتن استایل تامبوی

  1. این استایل یک پوشش معمولی نیست، سعی کنید از نظرات دیگران ناراحت نشوید و هراسی نداشته باشید.
  2. تنها لباس و پوشش را رعایت نکنید؛ چگونگی حرکات و نحوۀ رفتار شما نیز بسیار تعیین کننده خواهد بود.
  3. گاهی شاید خانواده‎‌ها مایل به این پوشش برای دختران خود نباشند، اما افزایش آگاهی در این مورد بسیار حل کننده است.
  4. رنگ‏‌های تیره و لباس‎های ساده انتخاب اساسی برای این پوشش می‎باشد.
  5. تاتو و پیرسینگ موارد دلخواه بوده و اجباری مبنی بر این موارد نیست.

لباسی را انتخاب کنید که احساس راحتی را برای شما به همراه داشته باشد. سبک و استایلی را برای خود انتخاب کنید که با فرهنگ خانواده و جامعه همخوانی داشته باشد. زیاده‎‌روی در انتخاب لباس نامتعارف مشکلات زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت. این استایل بسیار متفاوت و پرجاذبه است که برای ست کردن راه‎‌های زیادی را برای شما خواهد داشت. سعی کنید نوع پوشش مناسب خود را پیدا کنید و با خیال راحت زندگی کنید و در جامعه حضور فعال داشته باشید.

لطفا در پایین صفحه نظر خود را به اشتراک بگذارید

4.7/5 - (12 امتیاز)

پیشنهادهایی برای شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهادهایی برای شما

مقالات مرتبط

300X200-
تخفیف های

باورنکردنی

سبد خرید
Instagram
خانه
حساب کاربری من