اکسسوری زنانه, اکسسوری مردانه

معرفی انواع کلاه + راهنمای انتخاب کلاه بر اساس فرم صورت

استفاده از کلاه به عنوان یک اکسسوری خاص قدمت زیادی دارد. شاید در گذشته کلاه تنها به عنوان یک پوشش برای محافظت از سر و شاید پنهان کردن موها استفاده می‌شد؛ اما رفته رفته این پوشش جایگاه ویژه ای در ساخت استایل مورد علاقه خانم‌ها و آقایان پیدا کرد. با چرم کروکو همراه شوید تا با معروف ترین کلاه‌ها بیشتر آشنا شویم. در ادامه به شما خواهیم گفت که بر اساس فرم صورتتان چه کلاهی مناسب شماست.

انواع کلاه

در حال حاضر بسیاری از افراد هستند که کلاه را فقط برای جذابیت و رنگ و لعاب دادن به استایلشان می‌خرند؛ شاید برای این افرادخیلی مهم نباشد که کلاه از سر آنها هم در برابر نورآفتاب و آلودگی محافظت می‌کند. به هر حال استقبال از کلاه باعث شده مدل، طرح ، جنس و رنگ‌های متنوعی در بازار داشته باشد.

کلاه فدورا

 فدورا کلاهی است که قدمت زیادی دارد. امروز هم استفاده زیادی از این مدل می‌شود. این کلاه در هر سنی قابل استفاده است. برای موقعیت‌های غیر رسمی کاربد بیشتری دارد. این کلاه را می‌توانید با لباس جین و ست‌های یکدست بپوشید. کلاه فدورا همراه با عینک آفتابی‌های بزرگ یک استایل خیابانی جذاب خلق می‌کند.

کلاه بافت

 این کلاه برای فصل‌های سرد سال مناسب است. هم خانم‌ها هم آقایان می‌توانند از آن استفاده کنند. طرح، مدل و رنگ این کلاه بسیار متنوع است. سلیقه افراد برای استفاده از این کلاه عامل تعیین کننده ای است.

کلاه بره

جنس کلاه بره اغلب پشمی، آکریلیک یا نخی است. این کلاه اصالتی فرانسوی دارد. آقایان تمایل بیشتری به استفاده از کلاه بره دارند. شاید چون این کلاه حالتی رسمی و جدی به استایل افراد می‌دهد. این کلاه با پالتو‌های نمدی یا کت‌های چرم به زیبایی ست می‌شود. کلاه بره برای تیپ‌های رسمی مناسب است. استفاده زیاد شخصیت‌ها و هنرمندان ایرانی از این مدل باعث شده در بازار آن را به نام کلاه هنرمندی نیز بشناسند.

کلاه کابویی

کلاه کابویی اولین بار توسط مزرعه داران و گاوچرانان مورد استفاده قرار گرفت. لبه‌های این کلاه بزرگ است برای همین در برابر نور آفتاب از صورت محافظت می‌کند. این کلاه‌ها با انواع استایل‌های غیررسمی ست می‌شود.

کلاه بیسبال

 کلاه بیسبال همانطور که از نامش پیداست در زمین‌های بیسبال توسط بازیکنان استفاده می‌شد. کلاه بیسبال مدل ساده ای دارد و سادگی آن باعث شده در بین جوانان رواج زیادی داشته باشد. شما در هر سن و با هر سلیقه ای می‌توانید از کلاه بیسبال استفاده کنید.

کلاه فلاپی

کلاه فلاپی یک نوع کلاه زنانه است. لبه‌های منحنی آن ظرافت زیبایی دارد که آن را به یک پوشش مهم برای خانم‌ها تبدیل کرده است. این کلاه بر اساس جنس آن برای فصل‌های گرم و سرد سال استفاده می‌شود.

 کلاه کپ

 پیشینه این کلاه به زمین‌های گلف برمی گردد. می‌توان گفت کلاه کپ نوعی کلاه ورزشی است. کلاه کپ میان جوانان و سنین پایین تر کاربرد بیشتری دارد با انواع لباس‌های گرم و زمستانی و همچنین ست‌های لباس ورزشی ست می‌شود.

انتخاب کلاه بر اساس فرم صورت

کلاه‌های زنانه و مردانه در طول تاریخ تغییرات زیادی داشته اند.  چیزی که همیشه به عنوان یک اصل ثابت باقی مانده است انتخاب کلاه بر اساس فرم صورت است. در ادامه مطلب به این موضوع  و معرفی کلاه‌های مناسب با هر فرم صورت می‌پردازیم.

صورت مربعی

کلاه هایی با لبه‌های گرد برای این فرم صورت مناسب است. لبه‌های گرد توجه را از روی زوایای صورت برمی دارد. هرچه لبه پهن تر باشد صورت باریک تر نشان داده می‌شود. کلاه‌های لبه دار، نمدی، کپ و بیسبال میتوانند انتخاب‌های اول برای این فرم صورت باشد.

صورت بیضی

 می‌توان گفت همه کلاه‌ها با صورت بیضی همخوانی دارد. البته کلاه شاپو با لبه‌های متوسط بهترین گزینه برای این صورت است. یادتان باشد هر چه لبه کلاه باریک تر باشد صورت بیضی باریک تر و لاغرتر نشان داده می‌شود.

 صورت کوتاه

 کلاه‌های با تاج کوتاه برای این فرم صورت گزینه خوبی است. این کلاه‌ها فرم صورت را کشیده تر می‌کند.بهنر است از کلاه‌هایی با رنگ‌های روشن برای صورت‌های کوتاه استفاده شود.

صورت گرد

کلاه هایی با تاج متوسط صورت گرد را متعادل می‌کند. هرچه لبه کلاه باریک تر باشد بهتر است. اگر صورت گردی دارید کلاه را نباید خیلی روی پیشانی پایین بکشید.  کلاه‌های جذب و گرد برای این صورت مناسب نیست. کلاه منگوله دار، فدورا، هامبورگ، نیوزلند مناسب صورت گرد است.

فرم صورت مستطیلی

 کلاه‌های پرک دار برای این فرم مناسب است. اگر فرم صورت شما مستطیل است کلاه را تا ابروها پایین بیاورید. کلاه لبه دار یا کلاه‌های بافت لبه دار بهترین گزینه برای فرم صورت مستطیلی است.

پایان

با داشتن کلاه می‌توانید استایل شخصی خودتان را داشته باشید. حتی اگر به این پوشش علاقه چندانی ندارید حداقل در فصل‌های سرد سال از مدل‌های زمستانی آن استفاده کنید. اگر شما هم با چرم کروکو موافقید که یکی از زیبایی‌های زمستان،پوشیدن لباس‌های گرم زمستانی و شال و کلاه کردن است!