لباس زنانه

ست کردن شال و روسری با مانتو + راهنمای جامع

ممکن است بارها در حالی که مانتو پوشیده‌اید روبروی کمد لباسهایتان ایستاده باشید و از خودتان بارها همان سوال همیشگی را پرسیده اید که «چی بپوشم؟!» شال یا روسری؟ رنگ روشن یا تیره؟ ساده یا گل گلی؟ سنتی یا جدید؟ چرم کروکو در این مطلب به شما کمک‌ می‌کند بهترین انتخاب را داشته باشید. با اصول ست کردن مانتو و شال و روسری آشنا شوید و در وقت خود صرفه جویی کنید. میگویم صرفه جویی چون بعد از خواندن این مطلب زمان کمتری را جلوی آیینه معطل می‌شوید!

 

برای هر پوست چه رنگی مناسب است؟

 نکته ای که در همین ابتدا باید یادآوری کنم این است که توجه شما را به رنگ پوستتان جلب نمایم. مانتوهایی انتخاب کنید که هنگام ست کردن شال و روسری با رنگ آن مشکل پیدا نکنید. به صورت کلی دو نوع پوست وجود دارد که بقیه رنگ پوست‌‌ها زیر مجموعه آن است.

 

پوست سرد

برای این پوست بهترین رنگ‌‌ها بنفش، آبی، خاکستری و نقره ای است.

 پوست گرم

 افرادی که داری پوست گرم هستند نباید از شال و روسری‌‌‌‌‌‌هایی با رنگ‌‌‌های  تیره استفاده کنند. رنگ‌‌‌های  بنفش، آبی، صورتی، نارنجی و خاکستری اگر تن روشنی داشته باشند برای این نوع پوست مناسب است.

 

ست کردن شال و روسری با انواع مانتوهای رنگی

مانتو‌‌ها مدل‌‌‌های  بسیار متنوعی دارند. اما در این مطلب تمرکز ما بر روی رنگ مانتو است. ضمن اینکه در پایان مطلب نکاتی را هم برای مدلهای مختلف مانتو یاداوری‌ می‌کنیم.

 

 مانتو سفید

 سفید رنگ کاملی است. بنابراین برای ست کردن شال و روسری با این مانتو مشکل چندانی نخواهید داشت. بهترین رنگ برای ست کردن با مانتو سفید، شال یا روسری با رنگهای روشن است؛ قرمز، سرخ آبی و سبز، فیروزه ای یا طیف‌‌‌های  مختلف رنگ آبی بهترین گزینه برای ست کردن با مانتو سفید است. روسری و یا شال مشکی ترکیب جالبی با مانتو سفید نیست. سعی کنید از رنگهای تیره هم استفاده نکنید. شال یا روسری به رنگ کرم برای مانتو سفید گزینه جالبی نیست.

 

 مانتو سبز

 مانتوی سبز شما را شاداب و باطراوت نشان‌ می‌دهد! با انتخاب شال و روسری مناسب‌ می‌توانید این طراوت را دو چندان کنید. شال و روسری به رنگ‌‌‌های  قرمز و آجری هارمونی زیبایی با مانتو سبز دارد. سبز زیتونی یا ارتشی بهترین رنگ برای ست کردن با شال و روسری قرمز است.

 

مانتو صورتی

صورتی یک رنگ ملایم و منصف است. میگویم منصف چون از شما یک فرد قدردان‌ می‌سازد. اگر یک شال و روسری خاکستری برای ست کردن با مانتو صورتی خود انتخاب کنید در خوش سلیقگی خودتان شک نکنید. ترکیب صورتی و طوسی همیشه یک هارمونی لاکچری ایجاد‌ می‌کند.

مانتو قرمز

 آفرین به انرژی و انتخاب جسورانه شما! فقط مواظب باشید زیاد از این رنگ استفاده نکنید که سبب تندخویی و خدای نکرده بداخلاقی شما‌ می‌شود! یک شال یا روسری بنفش روشن یا رنگ‌‌‌های  پاستلی بهترین انتخاب برای ست کردن با مانتو قرمز است.

 

مانتو بنفش

 شال و روسری‌‌‌‌‌‌هایی که رنگ بنفش در آنها غالب است بهترین گزینه برای ست کردن با مانتو بنفش است. به شرطی که زمینه شال یا روسری سرخابی یا صورتی باشد. رنگ خردلی هم ترکیب بی نظیری با مانتو بنفش دارد.

مانتو آبی

وقتی مانتو آبی‌ می‌پوشید حسی از اعتماد را در وجود خود بازتاب‌ می‌دهید. رنگ نارنجی یا زرد در کنار آبی کنتراست رنگی زیبایی ایجاد‌ می‌کند. اگر میخواهید در مرکز توجه باشید از این دو رنگ برای ست کردن با مانتو آبی خود استفاده کنید.

 

مانتو رنگ مشکی

مانتو مشکی محبوب ترین رنگ مانتو در میان خانم‌‌‌های ایرانی است. شال و روسری‌‌‌‌‌‌هایی با رنگ‌‌‌های  شاد و روشن مثل سبز لیمویی یا زمردی، قرمز،، زرشکی و… برای ست شدن با مانتو مشکی مناسب است. اگر کمی محتاط هستید از رنگ شال و روسری‌‌‌‌‌‌هایی با رنگ‌‌‌های  خنثی مثل سفید و خاکستری هم‌ می‌توانید استفاده کنید.

مانتو طوسی

ی بهترین انتخاب برای ست کردن با مانتو خاکستری، شال و روسری‌‌‌‌‌‌هایی با رنگ‌‌‌های  پاستلی است. رنگ قهوه ای را به هیچ وجه با مانتو طوسی ست نکنید. پوشیدن یک شال و روسری به رنگ صورتی یا زرشکی با مانتو طوسی نشان از رنگ شناسی دقیق شما دارد.

 

چند نکته برای ست کردن شال و روسری با مانتو

  • بهترین گزینه برای انتخاب رنگ شال، روسری و مانتو دنبال کردن اخبار مد و پیروی از رنگ سال است. مانتوهای گشاد را با شال‌‌‌های  بلند ست کنید.
  •  روسری‌‌‌های  کوچک برای ست کردن با مانتو‌‌‌های  سنتی و گشاد مناسب نیست.

 

 

  • مانتو‌‌‌‌‌‌هایی که طرح‌‌‌های  فانتزی دارند را با شال یا روسری که طرح‌‌‌های  سنتی دارند ست نکنید.
  •  برای مانتو ساده از شال و روسری طرح دار استفاده کنید.
  •  اگر مانتوی شما طرح دار است بهتر است از یک شال یا روسری تک رنگ و ساده استفاده کنید.
  •  برای رفتن به جلسات کاری مانتو راسته و تک رنگ با رنگ‌‌‌های  مشکی، سرمه ای، خاکستری یا قهوه ای بپوشید.
  • برای استایل‌‌‌های  ساده و تک رنگ از اکسسوری‌‌‌های  شلوغ استفاده نکنید.

 

پایان

چرم کروکو با ارائه این مطلب، اصولی را به شما یادآوری کرد که با رعایت آن‌ می‌توانید به زیبایی مانتو خود را با شال و روسری ست کنید. تمام هدف چرم کروکو این است که شما از استایل خودتان همیشه راضی باشید. چون این شما هستید که مهمید!