استایل زنانه, استایل مردانه

استایل پانک در جامعه امروزی (بررسی + تصویر)

همانطور که می‌دانید بازار مد و پوشاک، دائما در حال تغییر است و تنها موضوع که برای تمامی افراد پیرو از صنعت مد مهم است، مسئله زیبایی و خوب به نظر آمدن می‌باشد.  هر استایل یا تیپی که قرار است معرفی شود، باید در هر زمان، الهام بخش دوران خود باشد؛ این استایل ساختار شکن و کمی خشن، در میان سال‌های ۱۹۷۰ تا ۱۹۸۰ در انگلستان و آمریکا رشد کرد و در طول این مدت به اصل‌های خود پایبند بوده و آنها را دس خوش تغییرات بزرگ و گسترده نکرده است.  در این میان، طرفداران سبک teddy boys معتقد هستند:«استایل پانک از روی استایل و مد آنها برداشته شده است و آن را زیر شاخه، استایل teddy boys می دانند.»
استایل پانک تابحال جز موثرترین و بزرگترین جنبش‌ها در صنعت و بازار مد غرب بوده است و از مهم‌ترین مشخصه‌های آن می‌توان به پیروی از علایق شخصی اشاره داشت. جالب است بدانید استایل پانک، مختص به شخصیت جنسیتی، خاصس نیست و تمامی افراد به راحتی می‌توانند از آن استفاده کنند.

چگونگی پیدایش استایل پانک

در بین دهه‌‌های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰، جنبشی بزرگ اجتماعی به نام جنبش پانک تشکیل شد که با مرور زمان در بازار مد و استایل زنان و مردان در سراسر جهان تاثیر گذاشت. جنبش انقلابی پانک، در عصر کاپیتالیسم اتفاق افتاد که سبب شد، تازه به دوران رسیده‌ها در آن زمان ساختارهای حاکم بر جهان و مد را درهم شکسته و راه خود را برای ورود به عرصه جهانی هموار سازند.
آزادی و بدون چارچوب بودن در استایل پانک سبب شد، این استایل در بین جهانیان مشتاقان بسیاری پیدا کند؛ بسیاری از علاقه‌مندان و پیروان خرده فرهنگ پانک، از این تیپ و پوشش برای بیان عقاید و نمایش طغیان و جنبشی که به راه انداختند، استفاده می‌کنند. جالب است بدانید: در همان زمانی که این جنبش انقلابی در حال پیشرفت بود، بسیاری از مجله‌‌ها و رسانه‌‌های عکس ‌محور ، در ترویج استایل پانک، نقش بسزایی را ایفا کردند و همین امر باعث شد تا خیلی از طراحان و عاشقان مد به این استایل روی آورند.

عناصر و المان‌های استایل پانک امروزی

اگر استایل پانک را انتخاب کرده‌ اید، باید بدانید که صرفاً داشتن لباس‌‌های پانک و پیروی از قوانین استایل، کافی نخواهد بود! بلکه ترکیب و ست کردن لباس‌ها با یکدیگر مسئلۀ بسیار حساس و مهمی است؛ کت‌ جین با آستین‌های تا کرده و شلوار جین (لی) با زانوهای پاره، کت‌‌های چرمی اور سایز و دیگر اکسسوری‌های مخصوص که در ادامه به آنها اشاره می‌شود از اجزای اصلی و عناصر مهم استایل پانک به شمار می‌روند.
اگر شما استایل پانک را انتخاب اید و قرار است آن را برای مکان‌های مهم بپوشید، می‌‌توانید از دو نوع کت بهره ببرید: “کت چرمی و کت جین” که هر دو این کت‌ها همچنان در صنعت مد روز بسیار پرطرفدار هستند؛ پس هر کدام را که دوست داشته باشید می‌‌توانید انتخاب کنید و به عنوان یک بالاپوش شیک استفاده کنید. در فصول سرد سال مخصوصا در زمستان، انتخاب کت چرمی، گزینه منطقی ‌خواهد بود ولی نکته جالبی که باعث شده افراد زیادی به این استایل علاقه‌مند شوند این است که در استایل پانک، منطق جایی ندارد، بلکه سلیقه و احساس شما در اولویت است. پس شما می‌توانید هر چه که دوست دارید را انتخاب کرده و بپوشید.

در فصل‌های سرد سال نیز، می‌‌توانید با پوشیدن پالتوهای بلند چرمی به تیپ و استایل خود، تنوع خاصی دهید. اگرهم قرار است بر روی اصول استایل پانک لباس بپوشید، اصلا مجبور نیستید کت یا کاپشن،های ساده را انتخاب کنید، زیرا همانطور که اشاره شد شما ملزم به پیروی از منطق،ها نیستید و می‌تواند از کاپشن‌های طرح‌دار نیز برای استایل خود استفاده کنید. حتی اگر علاقه مند باشید، می‌توانید کت جین یا چرمی ‌که در اختیار دارید را با دکمه‌‌ها یا فلزات تزئینی که دوست دارید درست کنید. حتی می‌توانید از پیکسل‌های مختلف با طرح‌ و شکل‌های مورد علاقه، ‌برای لباس خود استفاده کنید. در نظر داشته باشید که استایل پانک، حد و مرزی ندارد و شما می‌توانید سلیقۀ شخصی خودتان را در آن اعمال کرده و از هیچ چارچوبی پیروی نکنید.

اکسسوری‌ها از ضروری‌‌ترین اجزای، “استایل پانک”

گردنبندهای بلند با آویز‌ صلیب و جمجمه، از اکسسوری‌های مورد علاقه در استایل پانک هستند و در استفاده از آنها شما هیچ محدودیتی ندارید. گردنبندهای این استایل از رنگ های مورد علاقه خود شخص بهره می‌گیرند. شما می‌توانید اگر دوست داشته باشید، چندین گردنبند را به طور همزمان به گردن‌تان بیاویزید و در جوامع حاضر شوید. دستبندهای چرمی نیز برای استایل پانک مردانه و زنانه بسیار مناسب هستند و طرفداران زیادی دارند. شما در انتخاب دستبند چرم خود آزاد هستید و می‌توانید دستبندهای ضخیم و  دستبندهای باریک را برای تیپ و استایل خود انتخاب نمایید. دستبند چرم‌تان نیز می‌تواند ساده باشد و یا می‌توان با فلزات مختلف و مخصوص استایل پانک تزیین شده باشد.
انگشترهای مناسب برای استایل پانک، انگشترهایی زمخت و بزرگ هستند که بعضی با فلزات و بعضی با اشکالات مختلفی تزئین شده‌اند. در استایل پانک انگشتر می‌تواند نقش یک اکسسوری بسیار مهم را داشته باشد. از دیگر اکسسوری‌های متفاوت در این استایل میخ‌‌های تزیینی هستند که  در استایل پانک زنانه و مردانه از جایگاه ویژه ‌ای برخوردار هستند. شما می‌توانید از این میخ‌‌ها برای تزیین شلوار، کفش، گردنبند، کمربند و دستبند و حتی بر روی کت‌های چرمی و جین خود استفاده نمایید.

صحبت پایانی

استایل پانک راهش را به سوی قرن بیست و یکم هموار کرد و در بین جوانان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. اکنون عناصر استایل پانک را هر روزه در لباس‌ها و اکسسوری‌‌های موجود در بازار و صنعت مد می‌توانید ببینید. در این مقاله در ابتدا، از پیدایش و پیشروی استایل پانک صحبت کردیم و سپس به عناصر مهم تشکیل دهنده و اکسسوری‌های همراه آن پرداختیم.

تصاویر بیشتر:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

58 − = 57