استایل زنانه

استایل ماکسیمال چیست؟ | همه چیز درباره مد و استایل ماکسیمالیست

در چند دهه اخیر بخصوص در حوالی دوره هنری باروک، توجه برخی از هنردوستان، آرتیست‌ها، متخصصان و کارشناسان مد به سمت هنر‌های پر جزئیات و شلوغ سوق داده شد. در همین دوران بود که طراحان پوشاک از فرصت پیش آمده استفاده کرده و استایل‌های نو را با عناوینی مانند استایل ماکسیمال و مینیمال به دنیای مد و پوشاک ارائه دادند. استایل ماکسیمال در اوایل ظهوری پررنگ داشته و بر سر زبان‌ها افتاد؛ کمی بعد به دلایلی نامشخص در اذهان عمومی کمرنگ شد. اما امروزه شاهد بازگشت قدرتمند این استایل در جوامع مختلف هستیم و مدل‌های مشهور هم مجددا به این سبک مد روی آورده‌اند. شاید با خود بگویید استایل ماکسیمال چیست؟ چگونه می‌توانم سبک پوشش خود را با استایل ماکسیمال بروز کنم؟ در این مقاله قصد داریم شما را با این سبک جذاب رو‌به‌رو کنیم تا با برگزیدن آن تحولی شگرف در استایل و سبک زندگی خود ایجاد کنید و از یکنواختی در پوشش خود به دور باشید؛ “کروکو مگ” را تا انتهای این مقاله همراهی کنید.

استایل ماکسیمال، انتخابی جسورانه!

قبل از هرچیز باید بگویم اگر به دنبال تغییر و تحول استایل خود هستید و از پوشیدن لباس‌های تکراری خسته شده‌اید، باید این قدرت را داشته باشید که از مسیر‌های پیش رو هراسی نداشته و شجاعانه دست به تغییر بزنید. همه ماکسیمالیست‌ها در عناصر متمایزی با یکدیگر در اشتراک هستند که یکی از آن‌ها قدرت امتحان کردن پوشش‌های نو و جدید است. برای متفاوت بودن ترسی وجود ندارد؛ تنها با جایگزین کردن لباس‌های خود با البسه جدید می‌توانید آنچنان تغییری در خود به وجود آورید که خودتان هم حیرت خواهید کرد. در نتیجه در این استایل شما باید پیش از همه، شجاعت در انتخاب را بیاموزید تا بتوانید خود را با ویژگی‌های این سبک مد سازگار کرده و از آن بیشترین لذت را ببرید. این نکته را هرگز فراموش نکنید که استایل مورد نظر شما، عقیده شما را تشریح می‌کند و هیچکس حق نفوذ در آن را ندارد.

استایل ماکسیمال چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟!

در این استایل توجه ویژه‌ای به لباس‌های چند لایه می‌شود، به طوری که مهم نیست چه چیزی بر تن دارید، تنها ست کردن و برگزیدن آنها بر اساس رنگ و ظاهرشان است که اهمیت دارد. همچنین هیچ محدودیتی در خریداری پوشاک وجود ندارد و می‌توان انواع ست‌ها را با بیشترین شباهت‌ها به وجود آورد و یک استایل ماکسیمال شگفت انگیز را ایجاد کرد. مهم‌ترین نکته‌ای که باید به آن اشاره کرد جزئیات زیاد و شلوغ بودن این سبک است. معمولا لباس‌هایی که در این استایل استفاده می‌شوند مملوء از دوخت‌های رنگی، المان‌ها و نماد‌های زینتی هستند تا زیبایی را با هرچه که در توان است به رخ بکشند. در واقع متخصصان و طراحان مد برای این استایل، جذابیت را در بکارگیری تمام امکانات موجود می‌دانند.

آنچه باید درمورد استایل ماکسیمال در نظر داشت هماهنگی هرچه بیشتر بین المان‌های موجود در لباس‌ها است، اما برخی اوقات ساختارشکنی در این کار نتیجه‌ای بی‌نظیر به همراه دارد. به عنوان مثال اگر لباسی دارای نماد‌هایی از یک کشور باشد، هماهنگی رنگ پرچم آن کشور با آن عنصر، می‌تواند ست زیبایی تشکیل دهد اما می‌توان در یک ست از تمامی المان‌های کشور‌ها همزمان در یک قاب بهره گرفت و ظاهری خارق العاده را به تصویر کشید. مطمئنا در فیلم‌های تاریخی سبک پوشش ملکه‌های قدیمی و به طور کلی استایل خانم‌ها را مشاهده کرده‌اید. استایل ماکسیمال دقیقا مانند استایل یک شاهزاده قدیمی، از همان عناصر استفاده کرده و با کمی تغییرات در آنها، سبکی بروز شده را به طرفدارانش القا می‌کند؛ در آن زمان از لباس‌های چند لایه و رنگی بسیار بهره می‌بردند و سعی داشتند پوشاک خود را با دقت بالا برگزینند تا بهترین هماهنگی را ایجاد کنند. امروزه نیز طراحان زیادی قصد دارند با تغییر الگو‌های بکار گرفته شده در طراحی خود، آن سبک قدیمی را بروزرسانی کنند.

اکسسوری‌؛ قلب استایل ماکسیمال!!!

همانطور که در بخش‌های قبل اشاره کردیم، مبنای این استایل بر ظرافت و عناصر متعدد است. بنابراین اکسسوری می‌تواند عامل به شدت تعیین کننده‌ای باشد تا ماکسیمایست‌ها بتوانند مجموعه کامل‌تر و زیباتری را برای خود به ارمغان بیاورند. نکته‌ای که هرگز نباید نادیده گرفته شود این است که در استایل ماکسیمال هرچه تعداد اکسسوری بیشتر باشد، اصالت این سبک نیز استحکام خود را حفظ خواهد کرد. می‌توان با استفاده از کیف‌های بزرگ و بومی، کفش‌های سازگار با سبک لباس، گردنبند‌ها و دستبند‌های رنگی و عینک آفتابی، یک استایل شیک و خاص را در چارچوب‌ قوانین مد به وجود آورد و در مرکز توجه دیگران قرار گرفت.

توجه به رنگ‌بندی شاد و گرم

یکی از بحث برانگیز‌ترین مواردی که درباره هر استایل وجود دارد انتخاب رنگ درست و بجا در تشکیل آن است. در روند به وجود آمدن استایل‌های متفاوت، رنگ‌های زیادی مورد آزمون و خطا قرار می‌گیرند تا بالاخره بهترین آنها به عنوان رنگ مرسوم در یک سبک مد، مورد قبول همگان واقع می‌شود. در استایل ماکسیمال رایج‌ترین رنگ‌بندی‌ها به رنگ‌های شاد و گرم ختم می‌شوند. به عبارتی دیگر رنگ مورد استفاده در این استایل باید چشم بیننده را مجذوب زیبایی خود کند و این اتفاق زمانی صورت می‌پذیرد که بتوان از ترکیب رنگ‌های متعدد، یک مجموعه بدون نقص ساخت.

به طور معمول اکثر مدل‌های مشهور برای افزایش قدرت رنگ‌ها در استایل خود و جلب توجه بیننده‌ها از پارچه‌های نئونی بهره می‌برند. این پارچه‌ها رنگ‌ها را از حالت معمول براق‌تر جلوه می‌دهند و در نتیجه موجب گیرایی بیشتر آنها شده و استایل خاص و ویژه‌ای را به نمایش می‌گذارند.در ادامه متن بالا باید گفت: جنس لباس می‌تواند ارزش استایل را دو چندان کند، چرا که موجب ایجاد تضادی مثبت خواهد شد و همین امر می‌تواند در دیده شدن استایل شما بسیار تاثیرگذار باشد. ترکیب پارچه‌های متفاوت نیز یکی از راهکار‌‌هایی است که امروزه بسیار مورد توجه همگان قرار می‌گیرد و افراد علاقه زیادی به استفاده از چندین جنس پارچه در یک استایل دارند. پس با توجه به سلیقه شخصی خود، دست به کار شده و بهترین استایل ماکسیمال را برای خود برگزینید.

تصاویر بیشتر:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 7 = 3