استایل زنانه

استایل ماسکولین Masculine (نقد و بررسی ) + تصویر

ماسکولین در لغتنامه به معنی مردانگی است و این تعریف بی‌ربط به این استایل نیست. استایل ماسکولین یعنی شما یک کت و شلوار مردانه را با طراحی زنانه در تن بانوان ببینید. ماسکولین یک سبک مردانه بسیار جذاب برای زنان و دختران با دیسیپلین است که دارای روحیه پرقدرت، رهبر خوب و پردل و جرات هستند.
استایل ماسکولین از سبک‌هایی هست که امروزه مشتاقان بسیار زیادی در تمامی فرهنگ‌ها پیدا کرده، مدیران و زنانی که یک مسئولیت بزرگ و مهم را به عهده دارند اصولا افرادی هستند که این سبک استایل را انتخاب می‌کنند؛ ماسکولین‌ها همیشه در برخورد خود از یک رفتار جدی و محکم استفاده می‌کنند و کمتر از شوخی و صدای خنده بلند استفاده خواهند کرد، در واقع این مسئله ویژگی بارز هر ماسکولین است که سنگین رفتار کند.
جالب است بدانید: استایل ماسکولین از استایل تام بوی الهام گرفته شده ولی با این تفاوت که به عنوان یک استایل رسمی نام برده می‌شود، ولی مانند استایل تام بوی، بانوان در این استایل مانند آقایان لباس می‌پوشند. البته این استایل از محبوب‌ترین شاخه‌های تیپ تام بوی است که در زمان ورود به صنعت مد مورد استقبال زیادی قرار گرفت.

خصوصیات استایل ماسکولین؟

استایل ماسکولین یک سبک کاملا مردانه و شیک است که با ایجاد تغییراتی جزیی همین پوشش را طراحان برای بانوان آماده می‌کنند. هر چند این تغییرات میتواند در نوع برش‌ها و قد لباس انجام شود تا برای بانوان قابل پوشیدن باشد. ماسکولین یک استایل بسیار ساده وشیک است که اگر قصد انتخاب کردن آن را دارید باید به شما اطلاع دهم که کار سختی در پیش دارید و به این سادگی نمی‌توانید از آن دل بکنید و استایل خود را عوض کنید! زیرا این استایل به شما دیسیپلین بالایی را اعطا می‌کند. اما باید توجه داشته باشید که این استایل کاملا رسمی و مناسب فضاهای اداری است.
این استایل بسیار در رفتار شما تاثیر خواهد گذاشت و شما را به شخصی مدیر با کاریزمایی بالا تبدیل می‌کند. اگر قرار است به عنوان مدیر در شرکتی حاضر شوید، شما باید در کل روز مراقب راه رفتن و حرکات خود باشید، بنابراین اگر پیروی کردن از استایل ماسکولین برای شما سخت است، اما دوست دارید از کت و شلوار برای تیپ خود، در محل کار یا بیرون از منزل استفاده کنید، بهتر است به سمت استایل‌ کژوال اسمارت بروید.

انتخاب عناصر و پوشش ها بر اساس قوانین استایل ماسکولین

این استایل با کت، جلیقه و شلوار مردانه در تمام دنیا معروف است و به همین دلیل اسم ماسکولین را برای آن انتخاب کرده‌اند. در این میان کت‌های کمر کرستی و برش‌دار نیز حس زنانگی و قدرت را به بیننده القا می‌کنند و خیلی جذاب و کاربردی برای تیپ ماسکولین هستند که می‌توانند به شما کمک ویژه‌ای در انتخاب پوشش کنند. پیراهن‌های تک رنگ مردانه از بهترین پیشنهادات هر کارشناس و طراح مد برای این سبک و استایل است. اکثرا از پیراهن‌های سفید و سیاه در سبک و طراحی کلاسیک در این استایل بسیار استفاده می‌شود که طرفداران بی‌شماری دارد. از این پیراهن‌ها می‌توانید در زیر جلیقه یا کت خود و حتی به تنهایی با یک شلوار مردانه ساده استفاده کنید.

نکته بسیار مهم برای بانوان

همانطور که در مطالب گفته شده احتمالا متوجه شدید که در سبک ماسکولین هیچ جایی برای لباس‌ها و پوشش‌های زنانه نیست و فقط باید از تیپ‌های مردانه و البته رسمی استفاده نمایید. به عنوان مثال شما اجازه استفاده از دامن را ندارید و فقط باید از شلوارهای کتان مردانه استفاده کنید. به یاد داشته باشید که استایل ماسکولین یک سبک مردانه است و در پوشش مردانه جایی برای دامن یا مانتو نازک نیست. شما می‌توانید از کت‌های کلاسیک و شلوارهای مردانه و زنانه دمپا گشاد  در این استایل استفاده کنید که به شما دیسیپلین بالایی می‌دهد؛ همچنین شلوار پاکتی، راسته، کلاسیک و خط اتو دار، در این استایل به شدت مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این تیپ شما می‌توانید از کت، پالتو و بارانی نیز به آسانی استفاده کنید؛ به طور کلی می‌توان گفت اگر شما به دنبال پیروی از این استایل هستید باید انتخاب‌های راحتی برای خود را کنار گذاشته و به سراغ مدل‌های مجلسی و شیک تر بروید.

طیف رنگی

طیف‌های رنگی این استایل بسیار محدود است و اگر شما می‌خواهید رنگ‌های متفاوت را امتحان کنید باید به سمت استایل ویبرانت بروید که دیگر ربطی به این استایل نخواهد داشت ولی بسیار شبیه است! رنگ‌های مناسب برای این استایل عبارت اند از:((سیاه، سفید، خاکستری، کرم و خاکی و… دیگر رنگ‌هایی از این قبیل می‌باشند))؛ بطور کلی رنگ‌های خنثی برای این سبک بیشتر پیشنهاد می‌شوند زیرا بسیار در تیپ و کاریزما شما تاثیر دارد و باعث جلوه بیشتر استایل ماسکولین می‌شود. رنگ های پخته، سنگین و کلاسیک نیز در این استایل قابل استفاده هستند. باید آگاه باشید که در استایل ماسکولین قرار نیست از هیچ طرح و نقشی برای لباس شما استفاده شود، به جز طرح‌هایی معدود مانند کلاسیک و چهارخانه برای بالا پوش‌ها.

اکسسوری، کیف و کفش به سبک ماسکولین!!!

اکسسوری‌ها در استایل ماسکولین بسیار متفاوت هستند زیرا شما دارید از یک تیپ مخالف جنسیت خود در برابر همان اشخاص استفاده می‌کنید؛ پس باید انتخاب‌های درست و مناسبی داشته باشید تا به افراد دیگر احترام بگذارید.
اکسسوری‌هایی که در این استایل قابل استفاده هستند بسیار سنگین و رسمی‌اند که باید در خرید آنها دقت کامل را به خرج دهید. زیورآلات در بین بانوان جایگاه ویژه‌ای دارد ولی در استایل ماسکولین هیچ فایده و کارایی ندارند و در انتها به یک ساعت مچی، دکمه سر دست و گاها انگشتر خیلی ساده اما با ارزش ختم می‌شوند؛ پس شما وقتی قرار است از این سبک پیروی کنید باید از استفاده زیورآلات خود در پوشش خودداری کنید.
کیف‌های استایل ماسکولین کاملا مردانه بوده و از کیف دستی زنانه در این استایل شما نمی‌توانید استفاده نمایید. کیف‌های دسته دار مردانه و کیف مینیمال، در این استایل مورد استفاده قرار می‌گیرند. در رابطه با کفش نیز می‌توانید از کفش‌های هشترک، کلاسیک و پاشنه بلند لوبوتان را در این استایل شما می‌توانید استفاده کنید؛ البته باید به این نکته توجه کنید که پاشنه کفش شما باید نازک و بلند باشد، هیچگاه سراغ کفش های لژدار برای این استایل نروید.

کلام آخر

با توجه به شرایط اسلامی حاکم در ایران به بانوان پیشنهاد می‌شود از کت‌هایی با قد بلند تا زیر باسن استفاده کنند تا دچار مشکل نشوند. سعی کنید حدالمکان از کت‌های اپل‌دار برای تیپ ماسکولین در فضاهای اداری استفاده کنید وهمیشه لباس هایتان اتو کشیده باشد زیرا این استایل بر پایه نظم و دیسیپلین بنا شده و شما اجازه ندارید از آن فاصله بگیرید؛ در نگاهی ساده‌تر می‌توان گفت استایل ماسکولین به رسمی بودن اشاره دارد و از شما می‌خواهد آن را رعایت کنید؛ در اصل شما باید بدانید، در این استایل فقط جدیت شخص مهم است و اگر به دنبال راحتی، طیف رنگی بالا و اکسسوری‌های متنوع هستید، پیشنهاد می‌کنم بقیه مطالب ما را دنبال کرده و استایل خود را پیدا کنید زیرا در استایل ماسکولین این امکان وجود ندارد! در این استایل شما تنوع لباس بالایی ندارید و از چند آیتم محدود می‌توانید استفاده کنید که ما سعی کردیم در این مطلب به آن ها اشاره کنیم. به عنوان نکته آخر باید عرض کنم در این استایل همه چیز به آراستگی و شیک پوشی در نهایت اعتماد به نفس خود فرد خلاصه می‌شود. این استایل در لباس پوشیدن بین کارمندان و مدیران شرکت‌ها بسیار رایج است و از مشتاقان بسیاری برخوردار است؛ در واقع بانوان عزیز به کمک و رعایت قوانین این سبک می‌توانند با اعتماد به نفس بالاتری پا به عرصه کار و مدیریت در شرکت‌ها بگذارند.

تصاویر بیشتر:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 1 =