لباس زنانه, لباس مردانه

معرفی انواع شلوار + راهنمای خرید

شلوار ها دنیای متنوعی دارند. انواع شلوار ها برای کامل کردن استایل هرفرد جزء ضروری ترین پوشاک است. شلوارها روز به روز با طرح و رنگ جدیدتری وارد بازار می‌شود. چرم کروکو در این مطلب شما را با انواع شلوارها آشنا می‌کند؛ در پایان نکاتی را برای خرید ایده آل شلوار به شما پیشنهاد می‌دهد. پس با ما همراه شوید.

انواع شلوار

 انواع شلوار بر اساس نوع پارچه و نوع دوخت با یکدیگر تفاوت های زیادی دارند. شلوار جین، شلوار هندی، شلوار بگ و غیره از جمله شلوارهایی است که در این مقاله به صورت مختصر با آنها آشنا می‌شوید. پس ادامه مطلب را از دست ندهید.

 شلوار راسته

 شلوار راسته معمولی ترین و متداول ترین نوع شلوار است. این مدل شلوار برای پوشیدن در محل کار مناسب است. در موقعیت های رسمی و غیررسمی نیز می‌توان از آن استفاده کرد. این شلوار با کت هم به زیبایی ست می‌شود. در این مدل پاچه شلوار گشاد نمی شود. بنابراین شلوار راسته نوعی شلوار کلاسیک محسوب می‌شود.

 شلوار جین

جین پارچه ای ضخیم است که مقاومت بالایی دارد. برای دوختن شلوار جین از نخ های ضخیمی استفاده می‌شود. این شلوار نماد جوانی و هیجان است. شلوار جین را می‌توان با انواع پیراهن ها، مانتو و تیشرت ها ست کرد. شلوار جین نوعی شلوار اسپرت است و با رنگ سفید ترکیب چشم نوازی دارد. شلوار جین سنگ شور، شلوار جین مام استایل، شلوار جین استاندارد و شلوار جین براق از انواع مدل های شلوار جین است.

شلوار کوتاه و گشاد

 این نوع شلوار معمولا تا روی زانو یا کمی پایین تر از زانو را می‌پوشاند. اندازه این شلوار دو یا سه چهارم شلوار های معمولی است. به این مدل شلوارک هم می‌گویند. این شلوار برای فصل های گرم سال مناسب است.

شلوار چسبان

 برای دوختن شلوارهای چسبان از پارچه های کشی و کشبافت استفاده می‌شود. مدل این شلوارها به گونه ای است که کاملا به پا می‌چسبد.شلوارهای چسبان مثل چرم نوعی شلوار مجلسی هستند.

 شلوار پانکی

شلوارهای پانکی جیپ های زیادی دارد. این جیب ها کاربردی نیستند و بیشتر جنبه تزیینی دارند. نوجوانان طرفداران پر و پا قرص این مدل شلوار ها هستند. شلوار پانکی نوعی شلوار اسپرت محسوب می‌شود.

شلوار لوله تفنگی

 شلوارهایی به صورت مخروطی که از بالا به پایین تنگ می‌شود شلوار لوله تفنگی هستند. به این ترتیب شلوار لوله تفنگی در قسمت پایین بسیار تنگ است. شلوار سیگاری یا مدادی نام دیگر شلوارهای لوله تفنگی می‌باشد. از اصطلاح لوله تفنگی در اصل برای شلوارهای جین تنگ استفاده می‌شود. شلوار لوله تفنگی با کفش پاشنه بلند به زیبایی ست می‌شود.

 شلوار هندی

در شلوار هندی قسمت مچ پا و کمر به وسیله یک کش جمع می‌شود. این شلوار حالتی گشاد و راحتی دارد. شلوار هندی با انواع بلوز های ساده و کوتاه ست می‌شود.

 شلوار بگ

 کمر شلوار بگ در قسمت بالا کاملا فیت است. در قسمت پاها شلوار حالت گشادی دارد. شلوار بگ به دلیل راحتی برای پوشیدن در فصل های گرم سال مناسب است.

شلوار دمپا گشاد

دوخت این شلوار در قسمت باسن و و ران کاملا اندازه است. هرچه به سمت پایین شلوار می‌رویم شلوار گشاد تر می‌شود. شلوارهای دمپا گشاد در گذشته توسط دریانوردان پوشیده می‌شد. دریانوردان به کمک پاچه های گشاد این شلوارها به راحتی می‌توانستند چکمه های خود را زیر آن بپوشند.

شلوار رکابی

 به شلوارهایی که توسط یک بند تا زیر پا می‌آید شلوار رکابی می‌گویند. این بند کمک می‌کند شلوار در جای خود بماند و کاملا به پا بچسبد. شلوارهای رکابی شباهت زیادی از نظر ظاهری به شلوار چسبان دارند.

شلوار پیشبندی

همان طور که از نام شلوار پیشبندی معلوم است این شلوار دارای نوعی پیشبند می‌باشد. این پیشبند ها توسط دو بند به قسمت پشت شلوار به وصل می‌شوند. بندهای شلوار پیش بندی قابل تنظیم است. افراد می‌توانند بر اساس قد خود آن ها را کوتاه یا بلند کنند.

 راهنمای خرید شلوار

  •  به کمر شلوار دقت کنید که با فیزیک بدن شما سازگار باشد.
  •  اگر چاق هستید شلوارهایی با کمربند پهن برای شما مناسب تر است.
  •  هر چه جنس شلوار لطیف تر و نرم تر باشد راحت تر می‌توانید در آن حرکت کنید. جنس های نامرغوب باعث عرق سوز شدن پا می‌شود.
  •  شلوار را حتما پرو کنید. فقط به این دلیل که وقت کمی دارید هیچ گاه خود را مجبور به خرید نکنید.
  •  همراه داشتن یک دوست یا همراه هنگام خرید به شما کمک می‌کند راحت تر شلوار مورد نظر و متناسب با ظاهر خودتان را انتخاب کنید.
  •  انتخاب رنگ مناسب شلوار برای هماهنگ شدن با لباس های دیگر شما اهمیت زیادی دارد.
  •  هنگام پرو شلوار مطمئن شوید کمر و پاچه ها کاملا مناسب شما است. بهتر است چند قدم با شلوار راه بروید و راحتی خود را در آن ارزیابی کنید.
  •  برای تنخور خوب یک شلوار به دوخت آن دقت کافی را داشته باشید.
  •  هنگام خرید اینترنتی که امکان پرو شلوار وجود ندارد باید سایز خودتان را به صورت دقیق بدانید.

 

 پایان

 شلوار پوشاکی است که به سایر لباس های شما جلوه زیبایی می‌دهد. قبل از انتخاب شلوار مناسب به استایل خودتان دقت کنید؛ بعد ببینید کدام شلوار بیشترین هماهنگی را با تیپ شما دارد. هیچ وقت تاثیر یک شلوار مناسب را در زیبایی ظاهرتان نادیده نگیرید. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.