کفش مردانه

انواع کفش‌های مردانه که باید بشناسید

کفش‌های مردانه انواع مختلفی مانند آکسفورد، بروژ، کالج و … دارند، ممکن است بسیاری از ما با برخی از تفاوت‌های ظاهری این کفش‌ها آشنا باشیم اما نام آن‌ها را ندانیم، برخی از ما نیز اصلا متوجه تفاوت‌های جزئی بین کفش‌ها نمی‌شویم اما شناخت بیشتر کفش‌ها و تفاوت‌های آن‌ها و همچنین دانستن نام کفش‌ها باعث می‌شود تا هنگام خرید، بهترین و مناسب‌ترین آن‌ها را انتخاب کنیم، در این مطلب قصد داریم انواع کفش مردانه را به شما معرفی کنیم.

مشکی

کفش اسپرت مردانه مدل ۲۳۰

۱,۴۴۹,۰۰۰ تومان ۱,۰۱۴,۳۰۰ تومان
طوسی
عسلی
مشکی

کفش کالج مدل ۶۰۱۹

۱,۴۹۰,۰۰۰ تومان ۱,۰۴۳,۰۰۰ تومان
طوسی
عسلی
قهوه ای
مشکی

کفش کالج مدل ۶۰۲۱

۱,۰۸۹,۰۰۰ تومان ۷۶۲,۳۰۰ تومان
سرمه ای
عسلی
مشکی

کفش کالج مردانه مدل۶۰۳۶

۱,۵۹۰,۰۰۰ تومان ۱,۱۱۳,۰۰۰ تومان
سرمه ای
طوسی
عسلی

کفش کالج مردانه مومباسا

۱,۸۹۰,۰۰۰ تومان ۱,۳۲۳,۰۰۰ تومان
سرمه ای
طوسی
مشکی

کفش کتانی مدل ۲۰۰۰۲۶

۱,۰۹۹,۰۰۰ تومان ۷۶۹,۳۰۰ تومان
سرمه ای
طوسی
مشکی

کفش کتانی مدل ۲۰۰۰۲۷

۱,۰۹۹,۰۰۰ تومان ۷۶۹,۳۰۰ تومان
سرمه ای
عسلی
مشکی

کفش کتانی مدل ۶۰۰۸

۱,۱۲۹,۰۰۰ تومان ۷۹۰,۳۰۰ تومان
سفید
مشکی

کفش کتانی مدل ۶۰۲۹

۱,۴۹۰,۰۰۰ تومان ۱,۰۴۳,۰۰۰ تومان
عسلی
قهوه ای
مشکی

کفش کتانی مدل ۶۰۴

۱,۱۴۹,۰۰۰ تومان ۸۰۴,۳۰۰ تومان
زرشکی
سرمه ای
عسلی
مشکی

کفش کتانی مدل بوگاتی

۱,۳۹۰,۰۰۰ تومان ۹۷۳,۰۰۰ تومان
عسلی
قهوه ای
مشکی

کفش کتانی مدل فرانکو

۱,۱۵۹,۰۰۰ تومان ۸۱۱,۳۰۰ تومان

کفش آکسفورد (Oxford)

نوعی کفش رسمی و کلاسیک که مخصوص مجالس است و  با کت و شلوار پوشیده می‌شود، می‌توان گفت این مدل رسمی‌ترین کفش مردانه است و اغلب آقایان حداقل یک جفت از این کفش‌ها را در کمد لباس خود دارند. رنگ‌های مشکی و قهوه‌ای کفش‌های آکسفورد متداول‌تر هستند و هر چقدر براق باشند رسمی‌تر به نظر می‌رسند.

نکته‌ای که در خرید کفش‌های آکسفورد باید به آن توجه کنید این است که آنها را فقط می‌توان با شلوارهای پارچه‌ای پوشید و شلوارهای جین مناسب ست شدن با این کفش‌ها نیستند.

کفش‌ دربی (Derby)

کفش‌ دربی شباهت‌هایی به کفش آکسفورد دارد اما یراق دوزی بیرون کفش، و زبانه‌ی آن متفاوت است و به خاطر همین جزئیات و تزئینات، این کفش‌ها نسبت به آکسفورد کمتر رسمی هستند.

جنس این کفش‌ها از چرم یا کتان است و دارای تنوع رنگ‌ زیاد هستند همچنین ممکن است دارای طراحی و یا بدون طرح در قسمت چرم رویه باشند، کفش دربی سر باریک یا پنجه‌ی کشیده دو مدل از کفش‌های دربی هستند که در بازار یافت می‌شوند. کفش‌های دربی را می‌توان با لباس‌های نه چندان رسمی‌ مانند جین، شلوارهای کوتاه، و همچنین کت‌های اسپرت ست کرد. فراموش نکنید که این کفش‌ها برای ست شدن با کت و شلوار مناسب نیستند، اما می‌توان از آن در کنار لباس‌های اداری استفاده کرد.

کفش‌ کالج (loafers)

کالج‌ها کفش‌های راحتی هستند که تقریبا همه جا می‌توانید آن‌ها را بپوشید، مدل‌های براق، دارای سگک و یا تسمه‌ی تزئینی‌ با رنگ مشکی مجلسی‌تر هستند. زمانی که کالج می‌پوشید نباید جوراب‌هایتان مشخص باشد مخصوصا اگر کالج را برای یک مکان رسمی پوشیده‌اید این نکته از اهمیت بیشتری برخوردار است، این کفش‌های جذاب را می‌توان با کت و شلوار ( بدون استفاده از کراوات)، شلوار کتان و همچنین شلوارهای جین ست کرد.

کفش موکازین (Moccasin)

این کفش‌ شبیه کفش‌های کالج است اما در نوع ساخت با کالج تفاوت دارد، کفش‌های کالج از چندین تکه چرم به هم دوخته شده ساخته می‌شوند اما موکازین‌ها از یک تکه چرم که در بالای کفش بهم دوخته شده، تشکیل می‌شوند، کفش‌های موکازین راحت‌تر و انعطاف‌پذیرتر از کالج‌ها هستند و فقط برای موارد غیر رسمی کاربرد دارند.

کفش بلوکر (Blucher)

کفش بلوکر مشابه کفش دربی است اما جزئیات کمتری دارد، در کفش‌های دربی چند بخش بزرگ به یک دیگر دوخته می‌شوند ولی در کفش بلوکر یک بخش بزرگ وجود دارد که زبانه‌ی کفش روی آن دوخته شده است.

کفش‌ با سر کلاهکی (cap toes)

کفش‌های سر کلاهکی در ابتدای کفش یک لایه‌ی اضافی از چرم دارند و می‌توان گفت کفش‌های آکسفورد‌ در این دسته قرار می‌گیرند. این کفش‌ها هر چقدر براق‌تر باشند رسمی‌تر هستند ولی اگر دارای طراحی در چرم رویه باشند غیررسمی به نظر می‌رسند، کفش‌های سر کلاهکی به راحتی با کت و شلوار، تاکسیدو و شلوارهای جین ست می‌شوند.

کفش‌ سگک‌دار (Monk Straps)

ویژگی اصلی این کفش‌ها داشتن سگک است که به تعداد یک، دو و یا سه جایگزین بندهای کفش شده‌اند، کفش‌های سگک‌دار از انواع چرم ساخته می‌شوند و ممکن است دارای پنجه‌ای کشیده باشند. میزان رسمی بودن کفش‌های سگک‌دار کمتر از کفش‌های آکسفور و بیش‌تر از کفش‌های دربی است و برای ست کردن آن باید به رنگ سکگ‌ها دقت کنید که معمولا نقره ای، برنجی و طلایی هستند.

کفش اسنیکر (Sneaker)

نام دیگر این کفش‌ها، کفش ورزشی یا Sport Shoe، کفش باشگاه یا Gym Shoe، کفش دویدن یا Runner و کفش تمرین یا Trainer است که در انواع مدل‌های مختلف ساخته شده‌اند. البته امروزه این کفش‌ها آن قدر محبوبیت پیدا کرده‌اند که نه تنها برای ورزش کردن بلکه برای روزمره نیز بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند.

صندل (Sandal)

صندل‌ها برای روزهای گرم تابستان که می‌خواهید راحت باشید عالی هستند، اطراف این کفش‌های غیر رسمی کاملا باز است و از تعریق پاها جلوگیری می‌کند.

بوت چلسی (Chelsea)

بوت‌های چلسی دارای این ویژگی‌های ظاهری هستند: بلندی آن‌ها تا مچ پا می‌رسد، بدون بند، جلو گرد و مناسب فصل زمستان، می‌توان گفت بوت‌های چلسی رسمی‌ترین نوع بوت هستند اما می‌توان از آن‌ها در انواع موقعیت‌های رسمی، روزمره و شغلی نیز استفاده کرد.

بوت چوکا (Chukka)

نوعی بوت کلاسیک که اندازه‌ی بلندی آن تا مچ پا است و دو تا سه سوراخ بند کفش و بندهایی نازک دارد، بوت‌های چوکا معمولا از چرم یا جیر ساخته می‌شوند و اغلب رنگی قهوه‌ای دارند.

 

سخن پایانی

شناخت لوازم و وسایلی مانند کفش و پوشاک که به طور مداوم و روزمره از آن‌ها استفاده می‌کنیم امری ضروری و بدیهی به نظر می‌رسد زیرا تنها با شناخت صحیح و دقیق است که می‌توانیم کالای مورد نظر خود را به درستی انتخاب و خریداری کنیم و در مدت زمان استفاده نیز از آن راضی باشیم در این مطلب به معرفی انواع کفش‌های مردانه پرداختیم تا شما خواننده‌ی گرامی با آگاهی و شناخت بیشتری کفش‌های مناسب خودتان را تهیه نمایید.