لباس مردانه

ست کردن کت تک با هر چی که فکر کنی!

اصول ست کردن کت تک

سالهای زیادی است که کت تک جای خودش را دل آقایان باز کرده است. این روزها در کمد هر مردی حداقل یکی دوتا کت تک میان لباس هایش آویزان است. علت محبوبیت کت تک میان آقایان و پسران جوان این است که به راحتی و البته با رعایت چند ترفند ساده با هر لباسی ست‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود و جایگزین خوبی برای کت و شلوار و محدودیت‌‌‌‌‌‌‌‌های آن است. کت تک دردسرهای کت و شلوار را ندارد، غیر رسمی است و در عین حال یک استایل برازنده و خاص است. پس در ادامه این مطلب با ما همراه شوید تا با ست کردن کت تک با انواع لباس ها و پوشش های مختلف بیشتر آشنا شویم.

کت تک با شلور جین

ترکیب کت تک با شلوار جین، یک استایل دوست داشتنی و همه‌پسند است. با کت تک، شلوارهای جین تیره، جذابیت بیشتری به تیپ شما‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌دهد.

کت تک با شلوار پارچه ای

ست کردن کت تک با یک شلوار پارچه ای که رنگ متضادی با هم داشته باشند قطعا ظاهر شیکی‌‌‌‌‌‌‌‌ خواهد بود. شلوارهای پارچه ای گشاد یا سایزهای آزاد مناسب پوشیدن با کت تک نیست.

کت تک با شلوار کتان

شلوارهای کتان ساده که طرح و مدل ندارند مناسب پوشیدن با یک کت تک زیباست. مخصوصا اگر در کت تک شما از طرح خط و چهار خانه‌‌‌‌‌‌‌‌های کوچک و بزرگ استفاده  شده باشد.

کت تک با پیراهن

این‌که کت تک را با چه پیراهنی‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌خواهید بپوشید بستگی به سبک علایق شما دارد، آیا کلاسیک پوشید یا طرفدار تیپ‌‌‌‌‌‌‌‌های اسپرت و دانشجویی هستید؟ با شناختی که از خودتان دارید یک پیراهن مناسب برای ست کردن کت تک خود انتخاب کنید. یادتان باشد معمولا در تیپ‌‌‌‌‌‌‌‌های اسپرت، پیراهن روی شلوار‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌افتد و در استایل‌‌‌‌‌‌‌‌های کلاسیک پیراهن داخل شلوار قرار‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌گیرد.

کت تک با تیشرت

جذابیت یک تیشرت خوش رنگ که با یک کت تک ست‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود بر کسی پوشیده نیست. تیشرت یقه‌گرد برای سنین پایین‌تر و پسرانه‌تر است و شانه‌ها را کمی عریض‌تر نشان‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌دهد. تیشرت‌‌‌‌‌‌‌‌های یقه هفت کمی سنگین‌تر است و مناسب استایل باوقاری است که برازنده شما باشد. در هر حال سعی کنید از تیشرت‌هایی که طرح‌‌‌‌‌‌‌‌های شلوغ یا لوگوهای بزرگ دارند استفاده نکنید.

کت تک با ژاکت

ست کردن کت تک با ژاکت ساده یا یقه اسکی مناسب حال و هوای سرد سال است. ژاکت‌‌‌‌‌‌‌‌های یقه هفت هم برای جلسات کاری استایل جذابی به شما‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌دهد هم برای یک قرار دوستانه و هم قدم زدن در پیاده رو ‌‌‌‌‌‌‌‌های شهر! البته ژاکت هایی که با الیاف پنبه بافته‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود نرمی خاصی دارند که با پوشیدن آن همراه کت، احساس راحتی بیشتری خواهید داشت.

کت تک با کفش:

شما برای انتخاب کفش مناسبی که بتوانید با یک کت تک ست کنید و همچنان باشکوه جلوه نمایید باید معیارتان را بر اساس لباسی که زیر کت پوشیده اید قرار دهید. اگر تیشرت‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌پوشید کفش‌‌‌‌‌‌‌‌های اسپرت و کتانی مناسب استایل شماست و اگر از پیراهن استفاده‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌کنید کفش‌‌‌‌‌‌‌‌ های چرم‌ دوز، کلاسیک و رسمی ظاهر خاصی به شما‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌دهد. هر چه از کفش‌‌‌‌‌‌‌‌های تک رنگ تری استفاده کنید ساده تر و خاص ترید.

کت تک با کراوات:

اگر از آن دسته افرادی هستید که در محل کار و جلسات مهم کاری بدون کراوات روزتان شب نمی‌شود کت تک، انتخاب ایده آلی برای شماست. کت تک با هر کراواتی که پوشیده شود از شما یک جنتلمن خواهد ساخت! اگر کلاسیک‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌پوشید از کراوات‌‌‌‌‌‌‌‌های ابریشمی و اگر مدگرایید از کراوات‌‌‌‌‌‌‌‌های راه راه و طرحدار استفاده کنید.

کت تک با شال گردن:

خیلی ها انداختن شال گردن را با کت ‌و شلوار نمی‌پسندند. اما اگر از کت تک استفاده‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌کنید نگران نباشید، کت تک در دسته لباس‌‌‌‌‌‌‌‌های اسپرت است. بنابراین دستان شما برای انتخاب شال گردن ایده‌آلتان و نحوه بستن آن کاملا باز است.

کت تک با عینک:

همراه با کت تک از هر عینک افتابی مخصوصا مدل‌‌‌‌‌‌‌‌های اسپرت‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌توانید استفاده کنید. قبل از هر چیز فریم به فرم صورتتان دقت کنید.در کل فرقی نمی کند چه کت تکی به تن دارید فرم صورتتان برای انتخاب یک عینک مناسب از همه چیز مهم تر است.

چند نکته برای ست کردن کت تک با ظاهر و لباس شما:

  • کت تک‌هایی که دکمه کمتری دارند رسمی‌ترند.
  • کت تک‌‌‌‌‌‌‌‌های کتانی غیر رسمی‌اند و برای میهمانی و دورهمی‌‌‌‌‌‌‌‌های دوستانه بسیار شیک و در عین حال ساده اند.
  • کت تک هایی که بیشتر الیاف آن پشمی است رسمی‌ترند و کیفیت بهتری هم دارند. البته زود چروک‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شوند و مناسب محل کار و نشستن‌‌‌‌‌‌‌‌های طولانی روی صندلی نیستند.
  • اگر بالا تنه شما نسبت به پایین تنه، قد کمتری دارد از کت تک هایی با یقه بلند و باریک، یا یقه‌‌‌‌‌‌‌‌های برگردان استفاده کنید.
  • اگر بالا تنه شما نسبت به پایین تنه، قد بیشتری دارد و پاهایتان کوتاه به نظر‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌رسد، کت تک‌‌‌‌‌‌‌‌های کوتاه‌تر مناسب شماست و قدتان را کشیده‌تر نشان‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌دهد.
  • کت تک‌‌‌‌‌‌‌‌های ضخیم و طرح‌‌‌‌‌‌‌‌های چهارخانه مناسب افراد لاغر است.
  • اگر چاق هستید از کت تک هایی که چاک دارند استفاده نکنید چون هیکل شما را درشت‌تر نشان‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌دهد.

نکته آخر:

کت تک، پوششی است که نه خیلی رسمی است و نه خیلی غیر رسمی. بنابراین در هر جلسه و مجلسی پوشیده می شود. این ناهماهنگی در ست کردن کت تک است که ممکن است استایل شما را بهم بریزد و آن‌گونه که می‌خواهید در جمع های جدی و دوستانه ظاهر نشوید.