استایل زنانه, استایل مردانه

با استایل چرم به ظاهر خود وقار و جذابیت ببخشید

با استایل چرم جذابیت بیشتری دارید.

انتخاب لباسی مناسب برای داشتن شخصیتی چشمگیر بسیار مهم است. همه ما میدانیم که ظاهرمان نشان‌دهنده شخصیت درونی‌مان خواهد بود. قرار نیست همه انسان‌ها شبیه هم لباس بپوشند؛ چراکه همه افراد شخصیت مشابهی ندارند. استایل چرم از آن انتخاب‌هایی است که علاوه بر مشخص‌کردن شخصیت درونی به‌ظاهر فرد وقار و زیبایی می‌بخشد. اگر شما نیز به دنیای مد و تأثیر آن بر جایگاه اجتماعی افراد علاقه دارید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

چرا باید حداقل یک‌بار هم که شده استایل چرم را امتحان کنیم؟

یک ضرب‌المثل قدیمی اروپایی می‌گوید ” افراد را از لباس تنشان و آدرسشان بشناسید”. پس اهمیت لباس آنجا مشخص می‌شود که افراد قبل از اینکه به شنیدن افکارتان اهمیت دهند، ظاهرتان را قضاوت می‌کنند. بهترین انتخاب برای حضور در اجتماع، جمع‌های خانوادگی و دوستانه، دورهمی‌ها و مراسم‌های مهم استایل‌های چرم است.

اگر بخواهید از دیدگاه دیگری به ماجرا نگاه کنید، این تنوع طرح‌ها و مدل‌های چرم است که هر سلیقه‌ای را راضی نگه می‌دارد. همچنین به‌راحتی استایل‌های مختلفی با این لباس‌ها ست خواهید کرد؛ لباس‌هایی در طرح‌های مختلف جهت حضور در مکان‌های مختلف.

انواع مختلف لباس که استایل چرم شما را تکمیل می‌کند.

اگرچه با به‌میان‌آمدن نام چرم اولین چیزی که در ذهن ما خودنمایی می‌کند، کفش‌های چرمی است، اما این روزها تنوع بالایی از محصولات چرمی را در بازار شاهد هستیم. باتوجه‌به استقبالی که از چرم برای دوخت انواع لباس شده، مدل‌های مختلفی از تن‌پوش‌های چرمی دوخته می‌شود. در میان آن‌ها موارد زیر بیشتر خودنمایی می‌کند:

  • کت و کاپشن چرم
  • مانتو و پالتو چرم
  • کیف و کفش چرم

البته این روزها دامن چرم و کلاه چرم نیز به لیست تن‌پوش‌های پرطرف‌دار چرمی اضافه‌شده است که مخاطبان پروپاقرص خود را دارد.

شما کدام استایل چرم را می‌پسندید؟

همان‌طور که گفته شد، سلیقه هر فرد در لباس پوشیدن نشان‌دهنده شخصیت درونی او است. بنابراین این کاملاً به شما بستگی دارد که بخواهید تمامی لباس‌های خود را چرمی تهیه کنید، یا تنها برخی از آن‌ها را با یکدیگر ست کنید. در حالت کلی سبک لباس‌های تمام چرم مناسب مدل‌های حرفه‌ای و افرادی است که با این سبک لباس پوشیدن قصد عکاسی دارند.

برای داشتن استایل چرم زیبا بهتر است سبک لباس پوشیدن خود را مدنظر قرار دهید.

این در حالی است که اغلب افراد ترجیح می‌دهند، تنها چند المان از استایل خود را از میان محصولات چرمی انتخاب کنند. البته باید لباس‌های چرمی هماهنگ با استایل و سبک مخصوص به خود را انتخاب کنید و نحوه ست کردن لباس‌های چرمی با یکدیگر را بدانید؛ در غیر این صورت استایلتان به آن اندازه که فکر می‌کنید، جذاب نخواهد بود. در ادامه شما را برای انتخاب بهتر راهنمایی می‌کنیم.

استایل خیابانی و غیررسمی

استایل‌های خیابانی با لباس‌های چرمی اولین استایلی هستند که هر فردی سراغ آن می‌رود. لباس‌های چرمی از آن دسته لباس‌هایی هستند که در تمام فصول می‌توانید سراغ آن‌ها بروید. تعجب نکنید؛ استایل‌های چرمی تابستانه به‌اندازه استایل‌های چرمی زمستانه جذابیت دارند. در ادامه به هرکدام از این استایل‌ها اشاره می‌کنیم.

استایل‌های غیررسمی و خیابانی در فصل‌های گرم

برخلاف آنچه که تصور می‌کنید، لباس‌های چرمی تنها به لباس‌های زمستانی و گرم محدود نمی‌شوند. این روزها در عرصه مد شاهد جولان شلوارک‌ها، دامن‌ها و تاپ‌های چرمی هستیم که طرف‌داران زیادی نیز دارند.

استایل‌های چرمی در فصل بهار نیز طرفداران زیادی دارد.

اما استایل‌های چرمی تابستانه که تنها به معنای پوشیدن لباس‌های چرمی نیست؛ شما می‌توانید همان لباس‌های تابستانه گذشته خود را بپوشید، اما استایلتان را با المان‌های چرمی دیگری خاص و جذاب کنید. می‌پرسید چگونه؟ کافی است که کیف و کفش خود را از میان محصولات چرمی انتخاب کنید. البته پیشنهاد ما به شما این است که در فصل تابستان به پاهای خود استراحت دهید و صندل‌های چرمی را انتخاب کنید.

اما این تنها انتخاب شما برای پیوستن به چرم‌پوشان نیست؛ با کمربندی از جنس چرم یا اکسسوری‌های چرمی نیز می‌توانید محصولات چرمی را در استایل‌های تابستانه خود به نمایش بگذارید. در نهایت نیز می‌توانید کفش یا کیف خود را با کمربند یا اکسسوری‌تان ست کنید.

استایل‌های خیابانی و غیررسمی در فصل‌های سرد سال

یکی از چشم‌نوازترین ست‌های زمستانی ترکیبی از کت یا پالتو چرم به همراه بوت متناسب با آن است. حتی شاید با ایجاد تمایزی زیبا در استایلتان دامن چرم بلند به همراه جوراب و پلیور پشمی را انتخاب کنید که ترکیبی زیبا می‌شود.

شلوارهای چرم براق به همراه پالتو یا کاپشن چرم نیز انتخابی هوشمندانه جهت به‌رخ‌کشیدن زیبایی استایل شما است. تنها نکته‌ای که در ترکیب استایل چرم باید به آن توجه کرد، هارمونی و هماهنگی لباس‌ها با یکدیگر است. بی‌شک یکی از استایل‌های زیبای خیابانی در فصل زمستان پوششی است که به‌درستی با لباس‌های چرم ترکیب شده باشد.

استایل رسمی با ظاهری بی‌نقص

برای انتخاب لباس مناسب برای مکان‌های رسمی به اندکی هوشمندی و ریزبینی نیاز دارید. چرم به دلیل ارزش مادی که دارد درهرحال به‌ظاهر شما وقار و ارزش می‌بخشد، اما چگونه بهترین لباس‌های چرم را برای محیط‌های رسمی انتخاب کنیم؟ در ادامه به معرفی استایل رسمی زنانه و مردانه با انتخاب لباس‌های چرمی می‌پردازیم.

استایل چرم مردانه در محیط‌های رسمی

اگر قصد دارید که برای محیط‌های رسمی لباس‌های خود را از جنس چرم انتخاب کنید؛ پیش از هر چیز کفش مناسبی برای استایل خود انتخاب کنید. یادتان باشد کفش چرم در استایل مردانه به‌خوبی خودنمایی می‌کند؛ بنابراین در اولین قدم کفش چرمی را متناسب با استایل خود انتخاب کنید.

با کت‌های چرمی میتوانید استایل چرم مردانه در محیط‌های رسمی بزنید.

پس از انتخاب کفش سراغ کمربند و کت چرم متناسب با آن باید رفت. همان‌طور که می‌دانید رنگ‌های مشکی و قهوه‌ای سوخته ماهیتی رسمی دارند، پس اگر می‌خواهید برای مراسم رسمی کتی مناسب بخرید از میان این رنگ‌ها مدل ایده‌آل را انتخاب کنید.

در این مورد نیز توجه به جزئیات مهم است. درصورتی‌که کت زیپ و دکمه بیش از اندازه یا آویزهای زیادی داشته باشد، از حالت رسمی خارج می‌شود. به همین علت باید در زمان خرید به جزئیات و مدل طراحی کت مردانه نیز دقت لازم را داشته باشید.

ترکیب استایل چرم زنانه با مدل‌های رسمی

به‌خاطر داشته باشید که محیط‌های رسمی زنانه نیز با یکدیگر تفاوت دارد. محیط‌های رسمی گاهی اوقات ماهیتی دوستانه دارد و در برخی موارد ماهیتی اجتماعی به خود می‌گیرد.

به‌عنوان‌مثال، شما به مهمانی رسمی دعوت شدید که موفقیت یکی از دوستان دانشگاه خود را جشن بگیرید. این مهمانی ماهیتی رسمی و دوستانه دارد. در حالت دیگر شما مدیر یک شرکت بزرگ هستید؛ بنابراین هنگام انتخاب لباس باتوجه‌به محیط به لباس‌های رسمی و اجتماعی نیاز خواهید داشت.

در محیط‌های رسمی و دوستانه ترکیب دامن و کت چرم انتخاب بی‌نقصی برای شما خواهد بود. حال اگر استایل خود را با جوراب‌شلواری و کفش پاشنه‌بلند تکمیل کنید، بدون شک در آن مراسم همچون الماس می‌درخشید.

پالتو از رایج‌ترین المان‌ها در استایل چرم زنانه زمستانی است.

در نقطه مقابل در محیط‌های رسمی و اجتماعی پالتو یا مانتو چرم به همراه کیف و کفش که ازلحاظ رنگی با مانتوتان ست می‌شود، انتخاب خوبی خواهد بود. جهت تکمیل استایل خود بهتر است در زمان خرید پالتو یا مانتو به سایز و مدل دوخت آن توجه لازم را داشته باشید.

معرفی انواع کت‌ها و کاپشن‌های چرم

کت‌های چرم لباس‌هایی کلاسیک و جذاب است که در هر دوره از مد نشانی از زیبایی و جذابیت آن‌ها می‌بینیم. اگر یکی از این کاپشن‌ها یا کت‌های چرم را در کمد خود ندارید، مطمئن باشید که بخشی از پازل زیبایی کمدتان گم‌شده است. این لباس‌ها به شکل جسورانه‌ای استایل چرمی شما را به نمایش می‌گذارند. اگر مایل هستید یکی از این کاپشن‌ها یا کت‌های چرم را تهیه کنید، بهتر است انواع مدل‌های کت چرم را بشناسید.

کاپشن دوچرخه‌سواری (Cyclist jacket)

یکی از مدل‌های معروف کاپشن چرم به کاپشن دوچرخه‌سواری معروف است. این کاپشن‌ها با الهام از مدل‌های اولیه کاپشن چرم که برای دوچرخه‌سواران دوخته شد، تهیه می‌شود. برش‌های روی این مدل کاپشن‌ها به‌گونه‌ای است که دوچرخه‌سواران به‌خوبی و بدون هیچ احساس ناراحتی روی دوچرخه خود خم شوند.

این کاپشن‌ها جلوه‌ای زیبا و خاص به استایل‌های چرمی می‌بخشند؛ چراکه در آن‌ها به‌صورت هنرمندانه‌ای از سگک، زیپ، پاپر و موارد این‌چنینی استفاده‌شده است. این کاپشن‌ها اغلب یقه‌هفت باز دارند که با پلیور یقه‌اسکی بسیار زیباتر به نظر می‌رسند.

کاپشن دوچرخه‌سوار در استایل چرم برای تمام فعالیت‌ها مناسب است.

کاپشن خلبانی یا بمب‌افکن (Bomber jacket)

این مدل کاپشن از کاپشن‌های چرم خلبانان قدیمی الهام گرفته‌شده است. اگر شما نیز به دیدن فیلم‌های قدیمی مخصوصاً زمان جنگ جهانی علاقه داشته باشید، همیشه یکی از این کاپشن‌ها را تن خلبان فیلم دیده‌اید.

فرم ظاهری این کاپشن‌ها اغلب ساده است و در آن از اکسسوری‌های اضافی مثل زیپ و سگک استفاده نمی‌شود. بیشتر تمرکز در زمان دوخت این نوع کاپشن‌ها فرم زیبا و فیت بودن سرآستین‌ها است. این سبک از کاپشن‌ها به‌تازگی بسیار محبوب شده و دلیل آن نیز همه‌کاره بودن کاپشن در کنار زیبایی آن است. شما نیز می‌توانید از این مدل کاپشن‌ها در مراسم‌های رسمی و حتی دورهمی‌های دوستانه استفاده کنید.

کاپشن مسابقه یا موتورسواری (Racing jacket)

بعد از جنگ جهانی دوم تفریح اغلب مردان مسابقه‌های موتورسواری بود. از آنجایی‌که در آن زمان لباس‌های ایمنی با کارایی مناسب برای موتورسواری وجود نداشت، از کاپشن‌های چرم به‌منظور حفظ ایمنی استفاده می‌کردند. تنها دلیل این امر این است که کاپشن‌های چرم مقاومت خوبی در برابر پاره شدن و آسیب دارند.

این کاپشن‌ها را از چرم ضخیم می‌دوزند و اغلب جز زیپ میانی دیگر هیچ اکسسوری به آن اضافه نمی‌شود. این مدل از کاپشن‌ها گزینه بسیار ایده‌آلی برای استایل چرم آقایان به شمار می‌آید. البته مدل و برش این مدل کاپشن به صورتی است که هم آقایان و بانوان بتوانند از آن استفاده کنند.

کاپشن پرواز (Flying jacket)

با پیشرفت صنعت چرم لباس‌های متنوعی به‌منظور حفاظت خلبانان طراحی شد. یکی دیگر از کاپشن‌هایی که ابتدا برای خلبانان دوخته شده بود و سپس طرف‌داران زیادی در میان مردم پیدا کرد، کاپشن پرواز است.

در دوخت این مدل کاپشن توجه بیشتری به حفظ گرمای بدن شد؛ به همین دلیل در بخش میانی و حدفاصل آستر و کاپشن از موادی مانند الیاف یا پشم استفاده کردند. علاوه‌برآن در قسمت یقه آن خز به کار می‌رود و آستین‌هایش فرم کش‌باف دارد. این مدل کاپشن چرم با بافتی ساده و کفش چرم رخ‌نمایی خیره‌کننده‌ای خواهد داشت.

کاپشن پرواز انتخاب مناسبی برای استایل‌های چرمی است.

کاپشن فیلد (Field jacket)

اگر شما نیز به جیب‌های فراوان روی کاپشن علاقه دارید، به طور حتم کاپشن فیلد را می‌پسندید. این کاپشن به جیب‌های زیاد با سایزهای متنوع روی لباس معروف است.

ایده اولیه این کاپشن برای سربازان بود که به کمک این جیب‌ها وسایل زیادی را حمل کنند. مدل اصلی این لباس اغلب دکمه‌دار است، اما در برخی موارد آن را با زیپ نیز می‌دوزند. تا به اینجا با انواع مدل‌های کاپشن چرم آشنا شدید. در ادامه به معرفی کت‌های چرم می‌پردازیم.

کت چرم دوچرخه‌سوار

کت‌های چرم دوچرخه‌سوار راحتی بیشتری به نسبت کاپشن‌های چرم این مدل دارند. آن‌ها اغلب مانند کاپشن‌ها فیت نیستند و کمی گشادتر به نظر می‌رسند. اگر به دنبال استایل چرم خیابانی هستید، این کت‌ها گزینه بسیار ایده‌آلی به شمار می‌آیند. این کت‌ها به زیبایی هرچه‌تمام‌تر با لباس‌های تیره ست می‌شوند. کفش مناسب این استایل کتانی است که با آن بسیار جذاب و خاص به نظر خواهید رسید.

کت اسپرت

به‌هیچ‌وجه با پوشیدن کت‌های اسپرت احساس ناراحتی نخواهید داشت؛ چراکه اغلب کمی از سایز بدنی شما بزرگ‌تر هستند. ازاین‌رو پرواضح است که این کت‌ها برای محیط‌های غیررسمی گزینه بسیار ایده‌آلی محسوب می‌شوند.

اگر شما نیز به استایل خوانندگان رپ علاقه دارید، کت‌های چرمی اسپرت را با هودی‌های زیپ‌دار بپوشید. در کنار این ترکیب شلوار جین تیره استایل شما را تکمیل خواهد کرد. پیشنهاد می‌کنیم، کلاه چرم را از قلم نیندازید؛ بدون شک این المان جزئی تغییر زیادی در ظاهر استایل شما ایجاد خواهد کرد.

کت‌های یقه دیپلماتی

کت‌های یقه دیپلماتی انتخابی زیبا برای تکمیل استایل چرم شما است.

کت‌های یقه دیپلمات ظاهری جذاب و جنتلمن به استایل شما می‌دهد؛ ازاین‌رو انتخاب مناسبی برای مکان‌های رسمی است. این کت‌ها با ژاکت یقه‌اسکی و شلوار پارچه‌ای جذب یا کتان بسیار شیک و خاص می‌شوند. به‌خاطر داشته باشید برای اینکه کت جلوه‌ای ویژه در تن شما داشته باشد، باید با کفش و کمربند چرم ست شود.

کت چرم زنانه و مردانه مدل‌های مختلفی دارد که همیشه به‌ظاهر افراد ابهت و زیبایی می‌بخشد. خوبی این مدل کت‌ها در این است که هیچ‌گاه از مد نمی‌افتند و شما همیشه می‌توانید یکی از آن‌ها را با لباس‌های مد روز بپوشید.

چرا استایل چرم همیشه جذاب است؟

اگر دقت کرده باشید با عوض شدن فصل‌ها ست‌های لباس جدیدی به بازار عرضه می‌شوند که بعد از مدت کوتاهی از مد می‌افتند. اما استایل‌های چرمی هیچ‌گاه از مد نمی‌افتند. به نظر شما دلیل موفقیت و جذابیت استایل چرمی چیست؟ دلایل زیر می‌تواند بگوید که چرا استایل‌هایی با لباس چرم همیشه برای همه گروه‌های سنی جذاب بوده است.

ماندگاری طولانی عامل اصلی محبوبیت چرم

از مهم‌ترین مزیت انتخاب لباس و کفش‌های چرمی دوام این محصولات است. می‌خواهیم با مقایسه‌ای ساده این موضوع را با یکدیگر بسنجیم. تصور کنید که کیفی از جنس چرم و کیفی از جنس الیاف مصنوعی دارید. زمانی که بیرون هستید ناگهان باران شروع به بارید می‌کند.

به نظر شما کدام کیف بعد از باران شکل و ظاهر زیبای خود را حفظ می‌کند؟ یا کدام کیف بعد از گذشت چندین سال همچنان با همان فرم اولیه خود باقی مانده است؟ بدون شک پاسخ این سؤالات کیف چرم است. اگر جنس چرم را انتخاب کردید، خود را از خرید چندین و چندباره هر محصولی نجات داده‌اید؛ زیرا به‌راحتی تا مدت‌ها می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

خرید محصولات چرمی ارزشش را دارد

خرید کت مناسب برای تکمیل استایل چرم همیشه ارزشش را دارد.

کمتر پیش می‌آید محصولی که می‌خرید، ارزش هزینه‌ای که کردید داشته باشد؛ اما محصولات چرمی آزمایش خود را پس داده‌اند. شاید برای داشتن استایل چرمی زیبا در وهله اول باید هزینه بالایی بپردازید، اما بهتان این اطمینان را می‌دهیم که ارزشش را دارد.

شما دقیقاً به همان میزان که هزینه برای خرید لباس‌های چرم هزینه می‌کنید، از آن انتظار کیفیت بالا خواهید داشت. قطعا محصولات چرمی باکیفیت هیچ‌گاه شما را ناامید نمی‌کنند.

محصولات چرمی شیک و راحت هستند

اگر شما نیز تجربه استفاده از لباس‌های چرمی را داشته باشید، این گفته ما را تصدیق می‌کنید که لباس‌های چرمی واقعاً راحت هستند. این لباس‌ها در عین راحتی ظاهر بی‌نظیری دارند. با لباس‌های چرمی شیک‌پوش و آراسته به نظر خواهید رسید و این مزیتی است که کمتر لباس راحتی دارد.

مقاوم به آب و خط‌وخش

همان‌طور که می‌دانیم از لباس‌های چرمی در فصول سرد سال در مقایسه با فصل‌های گرم بیشتر استقبال می‌شود. دلیل این موضوع مقاومت بافت چرم نسبت به ورود و جذب آب است. این لباس‌ها در صورت تماس با آب تغییر شکل نمی‌دهند، پس انتخاب خوبی برای قدم‌زدن زیر باران محسوب می‌شوند. علاوه‌برآن لباس‌های چرم نسبت به خراش و خط‌وخش مقاوم‌تر هستند که همین موضوع نیز به محبوبیت این محصولات می‌افزاید.

استایل چرم و رسانه‌ها

شاید شما نیز با شنیدن استایل تمام چرم به یاد فیلم معروف ماتریکس بیفتید. اغلب در فیلم‌های پرفروش، محبوب‌ترین بازیگران با استایل‌های تمام چرمی مقابل دوربین حاضر می‌شوند. همین امر محبوبیت لباس‌ها و کفش چرم را دوچندان کرده است.

درواقع می‌توان گفت رسانه‌ها در محبوبیت استایل‌های چرمی نقش مؤثری دارند. یکی از محبوب‌ترین لباس‌های چرم در میان طراحان لباس و دکور هالیوودی کت و پالتو چرم است. به‌این‌ترتیب بسیاری از افراد پوشیدن کت‌ها و پالتوهای چرمی را در روزهای زمستانی ترجیح می‌دهند.

استایل چرم مناسب زمستان شما را از سرما حفظ می‌کند.

لباس‌های چرم همه‌کاره هستند

فرقی نمی‌کند که چه استایلی را دوست دارید و برای تیپ‌های روزانه خود می‌پسندید، شما به‌راحتی می‌توانید یکی از المان‌های استایلتان را از میان محصولات چرمی انتخاب کنید. خوبی لباس‌های چرم در این است که شما با هر سلیقه و هر سبک پوششی یکی از آن‌ها را به‌راحتی با لباس‌های خود ست خواهید کرد. این تن‌پوش‌ها و پاپوش‌ها برش‌هایی دارند که در هر استایلی جذابیت خود را به نمایش می‌گذارند.

تمیزکردن و نگهداری از محصولات چرمی آسان است

یکی از دلایلی که این لباس‌ها و کفش‌ها را محبوب می‌کند، راحتی تمیزکاری و نگهداری آن‌ها است. اگر روش صحیح واکس زدن و چرب کردن چرم را بلد باشید، این محصولات تا مدت‌ها برای شما زیبا و نو باقی می‌مانند. همان‌طور که می‌دانید ترکیب جدانشدنی واکس مخصوص و فرچه برای تمیزکاری و حفظ ماندگاری چرم بسیار کارآمد است.

حرف آخر

حتماً دیگر می‌دانید که استایل‌های چرمی مختص به افراد خاصی در جامعه نیستند و شما نیز می‌توانید استایلی جذاب از محصولات چرمی داشته باشید. چرم کروکو مفتخر است که محصولات چرمی باکیفیت را برای مشتریان تولید می‌کند.

ازآنجایی‌که شناخت محصولات چرم باکیفیت و بی‌کیفیت آسان نیست، چرم کروکو به شما اطمینان می‌دهد که بعد از خرید محصولاتش دیگر سراغ هیچ تولیدکننده دیگری نمی‌روید.

با خرید از ما مطمئن خواهید شد که پولتان را برای تکمیل استایل چرم در جای درستی هزینه کرده‌اید. با چرم کروکو در هر محیطی خواهید درخشید. برای خرید تنها کافی به بخش محصولات سایت ما سری بزنید یا به‌صورت حضوری به شعب منتخب سراسر کشور مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *