استایل زنانه

بررسی جامع از استایل وینتیج برای بانوان شیک پوش

وینتیج در زبان خارجی به معنای بازنگری است. استایل وینتیج به سبکی گفته می شود که از آثارهای مربوط به سال‌های بین ۱۹۲۰ تا ۱۹۸۰ الهام گرفته شده باشد. استایل وینتیج یکی از استایل‌های پرطرفدار در زمینه مد است که همراهان بسیاری دارد، این امر باعث شده که طراحان آن بیشتر به دنبال منحصربه فرد نشان دادن پوشش‌های این سبک باشند. این سبک پوشش در غرب طرفدارهای بیشتری نسبت سمت خاورمیانه دارد که به دلیل همان سبک و المان‌های قدیمی می‌باشد که از غرب گرفته شده و مشتاقان زیادی در آسیا ندارد.
هر دهه‌ای که می‌گذرد، دوران تازه‌ای از وینتیج شروع می‌شود دلیل این موضوع هم این است که سبک وینتیج به ۹۰ تا ۱۰۰ سال پیش باز می‌گردد. از طرفی هم تعریف استایل و سبک پوشش بسیار متنوع و گسترده شده که برای هر سلیقه و منطقه‌ای متفاوت است. نهایتا لباس‌هایی که به حدود یک قرن پیش بازمی‌گردند به دسته لباس‌های تاریخ گذشته می‌پیوندند. سبک وینتیج نیز، برای همین ابداع شد تا کسانی که علاقه به استایل و پوشش آن دوران دارند بتوانند در جامعه امروزی نیز از آن پیروی کنند.

سادگی و توانایی ترکیب استایل وینتج با دیگر استایل‌ها  

مد و فشن دنیای بزرگ و بی‌کران برای افراد خلاق است و برای افرادی که به دنبال شکستن مرزها و محدودیت‌ها هستند تا بهترین خود را به نمایش بگذارند. یکی از خلاقیت‌هایی که می‌توانید برای پوشش خود به کار ببرید و از آن در جامعه و مهمانی‌ها بهره ببرید ترکیب کردن استایل وینتیج به مولفه‌ها و تیپ‌های امروزی مُد است؛ برای مثال شما به آسانی می‌توانید، در بخشی از پوشش و استایل خود از عناصر سبک وینتیج بهره ببرید. همچنین انتخاب‌هایی می‌تواند قطعا شما را در هر جمع و مهمانی متفاوت و به شدت خاص نشان دهد! البته باید بدانید هنوز هم می‌توانید از سبک و استایل وینتیج در پوشش خود بهره ببرید اما نکته قابل توجه در بکار بردن وینتیج در پوشش خود، این است که سادگی را بیش از هر چیزی در نظر بگیرید، سادگی و خلوت بودن استایل وینتیج، سرنخ اصلی برای استفاده صحیح از این استایل است.

طراحی لباس‌های امروزی از طرح‌های قدیمی

بسیاری از طراحان و برندهای گوناگون، با الهام گرفتن و استفاده از سبک لباس‌های وینتیج، لباس‌های مدرن و زیبایی را طراحی می‌کنند که باعث شده در دنیا مد بسیار جذاب به نظر بیاید. ولی مشکلی اساسی که در این طرح وجود دارد، معمولا جنس آنهاست که اصلا با طبیعت سازگار نیست و بر خلاف اصول طبیعت گراها می‌باشد. (مثلا پلاستیک در اکثر آنها استفاده می‌شود)
البته که این لباس‌ها نسبت به لباس‌های قدیمی که در کمد شما موجود است مزیت‌هایی دارند و جدید هستند. اما به سبک قدیمی طراحی شده‌اند و این لباس‌ها در وضعیت سالم تری نسبت به دیگر لباس‌های شما قرار دارند. پس لازم نیست شما نگران باشید که کهنه شده باشند یا با یک کشش آرام پاره شده و از دسترس خارج شوند. همچنین، شما به راحتی می‌توانید سایز آنها را متناسب با سایز خود و مناسب با استایل بدنتان انتخاب کنید.

اکسسوری متفاوت برای استایل وینتیج

برای استایل وینتیج، می‌بایست از اکسسوری‌های متفاوت مانند کیف‌هایی با سبک و سیاق قدیمی یا کلاه‌های ساده استفاده کنید. همچنین، می‌توانید از یک دستمال گردن حریر، دور گردن یا دور سرتان استفاده کنید زیرا این اکسسوری یک جلوه ویژه به استایل و تیپ وینتج شما می‌دهد.
بطور کلی باید بدانید: اکسسوری یکی از بخش‌های مهم در این استایل است که شما باید با ظرافت بسیار زیادی در آن عمل کنید و به بهترین انتخاب ها فکر کنید. اگر قرار باشد شما یک تیپ ساده داشته باشید بهتر است که از کیف‌های ساده با رنگ قهوه‌ای یا سفید و همزمان با آن از کلاه و دستکش‌های چرمی استفاده کنید.

صحبت پایانی

از نکته‌های قابل توجه در مورد استایل وینتیج می‌توان به لباس‌های سالیان گذشته به ویژه، دورانی که در بیشتر تعاریف و نقل قول‌ها به عصر وینتیج نامیده می‌شود، یعنی دهه ۲۰ تا ۸۰ میلادی که به شدت دارای طرح‌های ساده اما کامل هستند اشاره کرد. در ادوار گذشته، برای جزئیاتی که در هر لباس به کار می‌رفت، ارزش زیادی قائل بودند. برای مثال:«تمیز دوخته شدن لباس و داشتن برش‌هایی دقیق و حساب‌ شده از جمله شاخصه‌های لباس‌های وینتیج هستند.» اما این روزها، کاملا داستان طراحی‌ها متفاوت است. تلفیق استایل وینتیج و مدرن می‌تواند به کسانی که علاقه‌مند به سبک لباس‌هایی با طرح  قدیمی هستند، کمک بسزایی کند.

تصاویر بیشتر:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *