زمان مطالعه این مقاله ارزشمند : 5 دقیقه
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on twitter

پیشنهاد ویژه کروکو ( فرصت محدود )

در دنیای تنوع پذیر امروز، چرم‌‌ها نیز انواع مختلفی دارند. در گذشته‌های دور چرم فقط چند نمونه محدود داشت؛ اما گذشت زمان، تنوع و مدل‌های آن را بسیار بیشتر کرد. امروزه دیگر چرم یک کالای خاص و لوکس و منحصر به یک گروه خاص نیست. دروتقع آن قدر کالای متنوعی است که هر کس با هر سلیقه و توان مالی‌ می‌تواند از زیبایی چرم در زندگی و کار خود لذت ببرد. چرم کروکو در این مطلب با معرفی انواع چرم شما را با این دنیای متنوع هزار نقش بیشتر آشنا‌ می‌کند.

چرم طبیعی

چرم طبیعی ماده ای بادوام و انعطاف پذیر است. چرم طبیعی از دباغی پوست حیواناتی مثل گاو به دست‌ می‌آید. فرایند دباغی باعث‌ می‌شود پوست فسادپذیر حیوان به یک ماده طبیعی پایدار به نام چرم طبیعی تبدیل شود.

 چرم مصنوعی

 چرم مصنوعی با الگو از چرم طبیعی اما توسط دستگاه‌های خاصی ساخته‌ می‌شود. تمام مواد تشکیل دهنده چرم طبیعی مصنوعی است. چرم مصنوعی را با نام‌های چرم پلی اورتان، چرم وگان و چرم اگزما نیز‌ می‌شناسند. این چرم ارزان تر از چرم طبیعی است.

چرم گاوی

 الیاف چرم گاوی فشرده است. این چرم مقاومت زیادی دارد. سطح چرم گاوی صاف و بدون گرین است. چرم گاوی به صورت نرم و خشک در بازار موجود‌ می‌باشد.

چرم گوسفندی

 چرم گوسفندی نسبت به چرم گاوی لطیف تر است. ساختار این چند تراکم کمتری دارد؛ بنابراین از مقاومت پایین تری هم برخوردار است. ویژگی اصلی این چرم سبکی و لطافت آن‌ می‌باشد.

چرم بره ای

 چرم بره ای بسیار نازک و نرم است. این چرم به نگهداری و مراقبت بیشتری نیاز دارد. سطح چرم بره ای هم مانند چرم گاوی صاف و نرم است. چرم بره در دسته چرم‌های سبک قرار دارد.

چرم بزی

چرم بزی از لحاظ تراکم الیاف در سطح متوسطی قرار دارد. اگر چرم گاوی در رده اول تراکم الیاف باشد چرم بزی در رده دوم و چرم گوسفندی در جایگاه سوم است. به علت پوشش موی پوست بز، بافت چرم بز با سایر چرم‌‌ها متفاوت است. این تفاوت با کمی دقت به راحتی قابل تشخیص‌ می‌باشد.

چرم گاومیش

 چرم گاومیش ضخامت زیادی دارد. نوع مرغوب آن از چرم گاوی هم مقاوم تر است. چمدان ها، قنداق تفنگ، زین اسب و کالاهایی که نیاز به سختی و مقاومت بیشتری دارد از چرم گاومیش ساخته‌ می‌شوند.

 چرم اشبالت

در صنعت چرم سازی چرم‌های ضخیم را برای استفاده بهتر لایه لایه‌ می‌کنند. به چرمی که از این طریق به دست میآید چرم اشبالت‌ می‌گویند. چرم اشبالت بعد از لایه کردن سمباده‌ می‌خورد. بنابراین سطحی صاف و یکدست دارد. ویژگی اصلی این چرم پرزدار بودن آن است.

چرم شبرو

چرم شب رو یا چرم کفاشی اصطلاحی هست که میان کفاشان رایج است. چرم شب رو از پوست گاو تهیه‌ می‌شود. این چرم برای ساخت رویه کفش کاربرد زیادی دارد.

چرم میلینگ

 الیاف چرم میلینگ بسیار متراکم است. به همین دلیل جذب آب و مایعات در سطح آن کمتر است. رویه این چرم لطیف و نرم‌ می‌باشد. نوع ضخیم چرم میلینگ برای تهیه کیف و کفش و نوع نازک آن در تهیه پوشاک استفاده‌ می‌شود.

چرم گیاهی

این چرم کیفیت چندانی ندارد. چراکه فقط مراحل ابتدایی رنگرزی روی آن اعمال‌ می‌شود! از این چند بیشتر برای آستر کیف و کفش استفاده‌ می‌شود. نام دیگر آن چرم نقاشی است. آن هم به این دلیل که هنرمندان زیادی برای خطاطی و نقاشی از این چرم به جای کاغذ‌های گوناگون استفاده‌ می‌کنند.

چرم شرانگ

چرم شرانگ همان چرم گاو است. این چرم بافت طبیعی چرم گاو را در ساختار خود دارد. با این تفاوت که نوعی چاپ بر روی آن اعمال‌ می‌شود. بافت سنگی یا دانه دانه ویژگی برجسته چرم شرانگ است.

چرم نبوک

 چرم نبوک از پوست گاو یا گوساله تهیه‌ می‌شود. برای تولید این چرم از بیرونی ترین لایه پوست حیوان استفاده‌ می‌شود. این چرم از چرم جیر ظریفتر است. فرایند سمباده زدن در تولید چرم نبوک سبب ایجاد سطحی مخملی و لطیف در این چرم‌ می‌شود.

 اشبالت گاوی

این چرم از جداسازی و لایه لایه کردن چرم ضخیم گاو به دست‌ می‌آید. سطح آن مخملی و لطیف است. ظرافت این چرم از جیر کمتر‌ می‌باشد.

چرم اشبالت بزی

چرم اشبالت بزی لایه ای نازک از چرم بز است. چون بز پوست نازک تری نسبت به گاو دارد چرم آن نیز ضخامت کمتری دارد.

 چرم ورنی

 ویژگی اصلی چرم ورنی صد سطح براق و صیقلی آن است. این چرم نوعی کالای پر زرق و برق است. بعد از مراحل پایانی دباغی لایه ای لاک بر روی سطح چرم کشیده‌ می‌شود و باعث براق شدن شدن آن‌ می‌گردد.

چرم جیر

چرم جیر از لایه میانی پوست ضخیم گاو یا گوساله به دست‌ می‌آید. سطح این چرم ساختاری نرم و مخملی دارد. چرم جیر هم با دوام است و هم انعطاف پذیر. سطح جیر جاذب است و در برابر لک و آلودگی آسیب پذیرتر‌ می‌باشد.

چرم چاپی

 بعد از اتمام مراحل دباغی برای طرح دار کردن چرم آن را از زیر غلتک‌های مخصوصی عبور‌ می‌دهند. این غلتک‌‌ها دارای نقش ها، برجستگی‌‌ها و فرورفتگی هایی است که روی سطح چرم چاپ میشود. شرانگ، بوفالو، ماری، پیتون از جمله طرحهایی است که روی سطح این چرم‌‌ها چاپ‌ می‌شود.

چرم کراست

به چرمی که فرایند دباغی روی آن انجام‌ می‌شود اما به مرحله رنگ آمیزی نمیرسد چرم کراست‌ می‌گویند. چرم کراست خاکستری رنگ است. بر اساس نیاز‌ می‌توان از رنگ‌های کرم یا مشکی برای رنگ زدن آن استفاده کرد. چرم کراست هیچ مواد زائد و یا حاشیه اضافی ندارد. قیمت آن از چرم خام بیشتر است.

چرم فلوتو

 این چرم از پوست گاو یا گوساله به دست‌ می‌آید. نسبت به چرمهای معمولی لطیف تر و نرم تر است. در عین حال در برابر خراش و ساییدگی مقاومت خوبی دارد. و ویژگی‌های اصلی این چند برجستگی‌های ریز و ملایم است که با دست به راحتی لمس‌ می‌شود.

پایان

 چرم کروکو پیشرو در صنعت تولیدات چرمی، بعد از خواندن این مطلب شما را به دیدن انواع محصولات کیف کفش و کمربند چرم این شرکت معتبر دعوت‌ می‌کند.

 

خرید آنلاین کیف و کفش برند چرم کروکو

4.7/5 - (14 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهادهایی برای شما

مقالات مرتبط

300X200-
تخفیف های

باورنکردنی

سبد خرید
Instagram
خانه
حساب کاربری من